Wybierz swoją kolorystykę

Kalendarz Twojej ciąży - jesteś w 3 tygodniu ciąży

   

WYBIERZ TYDZIEŃ CIĄŻY
TYDZIEŃ 3

Prawdopodobnie początkiem tego tygodnia stała się najważniejsza rzecz: Twoje maleństwo zostało poczęte!

Dziecko

W momencie zapłodnienia, do komórki jajowej wnika jeden plemnik. Efektem tego jest zygota - pierwsza postać Twojego maluszka! Zygota ulega intensywnym podziałom, przekształcając się w morulę, a potem w blastocystę – maleńką pustą w środku kulę. Zadaniem blastocysty będzie przemieszczenie się jajowodem do macicy (ta wędrówka trwa około 5 dni). Jeśli zagnieździ się ona w miękkiej wyściółce macicy, gratulujemy: jesteś w ciąży!
Geny pochodzące od obojga rodziców tworzą niepowtarzalną kombinację: tak niepowtarzalne i wyjątkowe będzie Twoje dziecko! W momencie poczęcia rozstrzyga się jego płeć, osobowość, wygląd i talenty. Już teraz pewnie zastanawiasz się jakie będzie Twoje maleństwo. Po kim odziedziczy kolor włosów? Czy będzie miało Twój charakter czy raczej partnera? Czy to będzie chłopczyk czy dziewczynka? Spokojnie, na wszystkie te pytania z pewnością otrzymasz odpowiedź. Musisz tylko poczekać. Jak na razie możesz jedynie określić, jak duża jest Twoja pociecha: Twoje dziecko ma teraz wielkość zaledwie główki od szpilki!

Ty

Na tym etapie w Twoim ciele nie zachodzą jakieś istotne zmiany, więc prawdopodobnie nie wiesz, że jesteś w ciąży. Jeśli jednak bardzo chcesz mieć dziecko to pewnie zastanawiasz się, czy biec do apteki po test ciążowy. Na to jest jednak jeszcze za wcześnie. Wiarygodny wynik testu otrzymasz dopiero w terminie spodziewanej miesiączki.

To ważne!

W okresie starań o dziecko, ciąża będzie istotnym tematem w Twoich rozmowach z partnerem. Postaraj się jednak, aby plany macierzyńskie nie zdominowały Waszego życia. Skoncentrujcie się nie tylko na tym co dzieje się w Waszej sypialni, ale również poza nią. Wspólna codzienność to też wspaniała okazja do bliskości.

Jeszcze nie wiesz, czy doszło do zapłodnienia Ale skoro staracie się o dzidziusia, musisz założyć, że jesteś w ciąży. Uważaj więc na to co jesz i jakie leki zażywasz. Najlepiej skonsultować się w tej sprawie z lekarzem. Pamiętaj: od połowy cyklu do końca ciąży nie możesz wykonywać zdjęć RTG ani tomografii komputerowej!
Tagi: ciąża, dieta w ciąży, kwas foliowy, plemniki, rtg w ciąży, testy ciążowe
Najnowsze filmy
Zobacz, jak wygląda Maluszek przed narodzinami! Dzięki uprzejmości Influmed możesz przyjrzeć się z bliska, tydzień po tygodniu, jak rozwija się Maleństwo.

25 tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

31 tydzień ciąży
konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ