przedszkolak | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

przedszkolak

Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
przedszkolak
Przekręcanie głosek, seplenienie czy niewyraźna mowa maluszka może nasuwać pytanie: czy moje dziecko powinno skorzystać z pomocy specjalisty? Pytamy logopedę.
czytaj więcej
Rodzinne zabawy na zdrowie!
przedszkolak
Spędzacie całe lato w mieście? A może jedziecie na krótką wycieczkę z biura podróży i nie macie pomysłu na resztę wakacji? Lato spędzone w domu może być naprawdę udane – wystarczy odrobina fantazji i motywacja do ruszenia się poza własne cztery kąty. Podpowiadamy co można w robić, gdy za oknem dopisuje pogoda.
czytaj więcej
Piknik z maluchem
przedszkolak
Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Majówka, czy też tradycyjny piknik to doskonała okazja, by miło spędzić dzień oraz dotlenić organizm. Jak jednak ubrać malucha by wygadał modnie, a strój był komfortowy?
czytaj więcej
Maluch na rowerze – pierwsze przygody
przedszkolak
Dla malucha świat jest pełen miłych niespodzianek – nie tylko wizualnych, zapachowych, ale także sensorycznych i motorycznych. Nic dziwnego, że kiedy dzieci odkrywają przyjemność płynącą z jazdy na rowerku, potrafią oddawać się pasji jeżdżenia długo i nieprzerwanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach i zasadach korzystania z tego pojazdu.
czytaj więcej
Modny maluch, czyli najnowsze trendy w modzie dziecięcej
przedszkolak
Ładnie ubrane dziecko to chluba każdej mamy. Chociaż wokół tematów mody dziecięcej narosło wiele kontrowersji, to jednak każdy rodzic chce, by jego pociecha wyglądała modnie i często znacznie większą wagę przykłada do ubioru malucha, niż do własnego stroju. Nie ma w tym nic złego – troska o wygląd dziecka to jeden z przejawów rodzicielskiej miłości, zaś dbanie o modny wizerunek, to pierwsza z lekcji wyczucia stylu, jaką odbiera smyk od swoich rodziców.
czytaj więcej
Jak się ubrać do przedszkola?
przedszkolak
Posyłając dziecko do klubu malucha, przedszkola czy szkoły, szczególną uwagę zwraca się na plan zajęć, zabawy edukacyjne, posiłki. Zdecydowanie mniejszą rolę odgrywa problem stroju. Ten, pomijając fakt, że powinien być wygodny, musi również być odpowiednio skomponowany, by dziecko dobrze się w nim czuło i nie odstawało od reszty rówieśników.
czytaj więcej
Doskonale niedoskonałe rozumowanie przedszkolaka
przedszkolak
Dynamiczny rozwój mowy dziecka wchodzącego w wiek przedszkolny powoduje nie tylko coraz efektywniejszą komunikację. Skutkuje on również pojawieniem się nowych funkcji psychicznych – pamięci dowolnej i wyobraźni. Te nowe narzędzia poznawania i interpretowania świata różnią się znacznie od pamięci i wyobraźni dorosłego.
czytaj więcej
Przezorny rodzic – bezpieczna zima
przedszkolak
Do zimy nie sposób mieć obojętny stosunek. Jedni ją kochają, inni jej nienawidzą. Dla natury jest porą snu, a dla dzieci lawiną prezentów od Mikołaja. Dorośli organizują w tym okresie zimowe zawody, a najmłodsi na wszelkie sposoby cieszą się z dobrodziejstw jakie niosą ze sobą śnieg i mróz. Zachowajmy jednak stosowną czujność, by nasze maluchy nie były narażone na zimowe niebezpieczeństwa.
czytaj więcej
Poznaj Świętego Mikołaja
przedszkolak
Święta to czas, który w sposób oczywisty łączymy z postacią Świętego Mikołaja, wtedy też pojawia się wiele pytań ze strony dzieci dotyczących jego osoby. Kim był naprawdę i gdzie mieszkał? Czy w innych krajach też się pojawia? Nie wspominając już o pytaniu czy rzeczywiście istnieje i przynosi prezenty.
czytaj więcej
Dziecko na nartach
przedszkolak
Poprawia kondycję fizyczną, uczy koncentracji i uwagi. Jazda na nartach. Wspaniały sposób spędzania wolnego czasu w zimowych miesiącach. Czy Twój maluch jest już gotowy na szaleństwo na stoku? Od czego rozpocząć naukę jazdy na dwóch „deskach”?
czytaj więcej
Strona 1 z 7


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ