Wybierz swoją kolorystykę

Kalendarz Twojej ciąży - jesteś w 2 tygodniu ciąży

   

WYBIERZ TYDZIEŃ CIĄŻY
TYDZIEŃ 2

Rozpoczyna się drugi tydzień ciąży. Około 14 dni przed następną menstruacją dochodzi do jajeczkowania. Systematyczne mierzenie temperatury i wnikliwa obserwacja śluzu pozwalają z dużą dokładnością określić termin owulacji.

Dziecko

Czy wiesz, że w pewnym stopniu możesz zaplanować płeć malucha? Istnieją rozmaite metody, które zwiększają prawdopodobieństwo poczęcia synka lub córeczki. Jedna z ich mówi, że stosunek odbyty na 2 dni przed owulacją zwiększa szansę na dziewczynkę, w dniu jajeczkowania- na chłopca.

Ty

Menstruacja dobiega końca. Zaczynasz się lepiej czuć, mija ból brzucha i uczucie zmęczenia. Ładnie wyglądasz, masz ochotę na seks – to sprawka estrogenów, hormonów, których poziom w Twoim organizmie teraz wzrasta. Zazwyczaj w drugim tygodniu rozpoczyna się owulacja, a więc szanse na poczęcie maleństwa stają się coraz większe!

To ważne!

Czy na pewno jesteś dokładnie przygotowana do ciąży? Skontaktuj się z lekarzem. Poinformuj go o wszelkich chorobach przewlekłych i o lekach, które w związku z tym musisz zażywać. Po przeprowadzeniu wywiadu rodzinnego, ginekolog zleci Ci wykonanie ważnych badań analitycznych (w celu stwierdzenia czy np. nie masz anemii). Ważne jest również określenie Twojej grupy krwi (patrz: konflikt serologiczny).

Tagi: kiedy zajść w ciążę, konflikt serologiczny, kwas foliowy, owulacja, planowanie ciąży, przygotowanie do ciąży
Najnowsze filmy
Zobacz, jak wygląda Maluszek przed narodzinami! Dzięki uprzejmości Influmed możesz przyjrzeć się z bliska, tydzień po tygodniu, jak rozwija się Maleństwo.

25 tydzień ciąży

27 tydzień ciąży

7 tydzień ciąży

31 tydzień ciąży
konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ