Wybierz swoją kolorystykę
   
To nieprawda, że kobiety których natura nie obdarzyła obfitym biustem, nie będą mogły skutecznie karmić swojego dziecka własnym pokarmem. Dlatego jeśli jesteś posiadaczką małych piersi, nie zamartwiaj się na zapas. Pojawienie się pokarmu w piersiach zależy od sygnału, które otrzymają od ssącego dziecka, a nie od ich wielkości.

Karmienie piersią nie zależy od rozmiaru piersi, nawet małymi piersiami można efektywnie karmić dziecko. Patrząc do lustra na swoje małe piersi zastanawiasz się, jak sobie poradzisz z karmieniem maluszka. Czy będzie w nich mleko? Jak ułożyć malca aby mógł chwycić brodawkę?

Rozmiar nie ma znaczeniaTo, jaki nosisz rozmiar stanika nie wpływa na intensywność Twojej laktacji. Tkanka tłuszczowa oraz łączna (która decyduje o wielkości i kształcie piersi), nie wpływa w żadnym stopniu na wytwarzanie mleka. Tak na prawdę istotne jest to, czy w okresie dojrzewania płciowego gruczoł piersiowy rozwinął się prawidłowo i czy nie został uszkodzony przez czynniki zewnętrze (np. radioterapię). Pokarm w kobiecych piersiach pojawia się w efekcie reakcji gruczołu piersiowego na obecność hormonów ciążowych oraz hormonów pojawiających się w czasie laktacji w organizmie mamy. To właśnie dzięki nim, małe piersi powiększają się i niejednokrotnie wypływa z nich rzeka mleka! To, czy laktacja się utrzyma zależy również od tego, czy dziecko jest przystawiane do piersi. Jeśli tak, poziom mleka w gruczołach piersiowych szybko reguluje się odpowiednio do potrzeb maluszka.

Karmić wygodnieKobiety obdarzone małym biustem zazwyczaj nie narzekają na brak wygody podczas karmienia swojego malca. Mała pierś nie zasłania noska dziecka, dzięki czemu maluszek może swobodnie oddychać. Poza tym piersi nie trzeba układać i przytrzymywać, co ułatwia przystawianie maluszka.
Najwygodniej jest karmić dziecko w pozycji klasycznej. Jeśli masz mały biust usiądź, wygodnie opierając plecy. Główkę dziecka połóż na zgięciu łokcia a dłonią podeprzyj biodra lub pośladki maluszka. Jedną rączkę dziecko powinno oprzeć na Twojej talii a drugą położyć na piersi. Ważne, aby maluszek chwytał całą brodawkę wraz z otoczką oraz by nosek dziecka i bródka dotykały piersi i delikatnie ją masowały. I tak w ciszy i spokoju karm swoje dziecko…. Swoimi małymi piersiami…

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ