karmienie butelką | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

karmienie butelką

Kolka niemowlęca
karmienie butelką
Najczęściej atakuje maluszka koło 2-3 tygodnia życia. Zazwyczaj mija samoistnie koło 6 miesiąca. Jak sobie radzić z kolką u dziecka? Jest na nią kilka sposobów…
czytaj więcej
Ulewanie u niemowlaka
karmienie butelką
Ulewanie pokarmu u niemowląt jest zjawiskiem całkowicie naturalnym. Jeśli nie towarzyszą mu dodatkowe, niepokojące objawy – nie ma się czym martwic. Tym bardziej, że dolegliwość nie jest dla maluszka uciążliwa.
czytaj więcej
Wywiad: Bank Mleka w Polsce
karmienie butelką
Co to są banki mleka? W jakim celu się je tworzy? O profesjonalnych placówkach pozyskiwania i przechowywania naturalnego pokarmu rozmawiamy z Panią Aleksandrą Wesołowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Banku Mleka Kobiecego.
czytaj więcej
Kilka słów o schemacie żywienia niemowląt
karmienie butelką
Schemat żywienia niemowląt jest trochę inny dla maluchów karmionych piersią i tych karmionych mlekiem modyfikowanym. Różni się czasem wprowadzania pierwszych stałych pokarmów - po czwartym miesiącu życia dla maluchów karmionych butelką i po piątym miesiącu życia, jeśli karmimy piersią.
czytaj więcej
Laktator
karmienie butelką
Niezależnie od tego czy wracasz do pracy czy jesteś przez cały okres karmienia piersią w domu, możesz potrzebować laktatora. Współczesne mamy mają szeroki wybór, więc powinny dobrze przemyśleć, czego oczekują, by wybrać ten najbardziej właściwy dla siebie model.
czytaj więcej
Karmienie butelką
karmienie butelką
Mleko matki jest najodpowiedniejszym pokarmem dla jej dziecka. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których kobieta nie może karmić maleństwa piersią lub nie chce. W takich sytuacjach zastępczym produktem jest mleko modyfikowane. Ono też może dostarczyć dziecku niezbędnych składników!
czytaj więcej
Kolka u maluszka
karmienie butelką
Kolka najczęściej pojawia się między pierwszym a czwartym miesiącem życia. Podczas ataku dziecko zaczyna przeraźliwie krzyczeć i niestety często żadne próby ukojenia nie przynoszą ulgi. Wszystkiemu winna kolka niemowlęca – zmora małych dzieci i świeżo upieczonych rodziców.
czytaj więcej
Czkawka u niemowlaka
karmienie butelką
Czkawka u kilkumiesięcznego maleństwa to bardzo częsta przypadłość – Twoje dziecko może dostać jej nawet kilkakrotnie w ciągu doby. I choć poskoki małego brzuszka niepokoją wielu rodziców, nie ma powodów do obaw – czkawka sama w sobie nie jest niczym groźnym.
czytaj więcej
Kubek niekapek
karmienie butelką
Nowonarodzonemu maluszkowi do szczęścia zupełnie wystarcza ciepła, pełna pachnącego mleczka pierś mamusi. Bez względu na to, czy karmiłaś malucha tylko piersią tak długo, jak się dało, czy szybko zdecydowałaś się na włączenie dodatkowych pokarmów i maluch perfekcyjnie opanował picie z butelki, prędzej czy później nadjedzie czas, kiedy będziesz musiała nauczyć dziecko pić z kubeczka.
czytaj więcej
Butelki antykolkowe
karmienie butelką
Producenci butelek i akcesoriów do karmienia niemowląt oferują szereg innowacyjnych produktów, mających ułatwić mamie podawanie maluszkowi mieszanki a dziecku zaoszczędzić problemów z brzuszkiem.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ