Wybierz swoją kolorystykę
   
Twoja pociecha krzywi się na widok mleka? Nie ma powodu do paniki. Jogurt jest równie wartościowy jak mleko i świetnie je zastąpi z codziennej diecie malca.

Karmienie dziecka jogurtem można rozpocząć już w 8 miesiącu życia.
150 gram jogurtu zawiera tyle samo wapnia i białka co szklanka mleka. Zawiera mnóstwo witamin (zwłaszcza z grupy B) oraz aminokwasów. Jest smaczny i zdrowy. Dlatego podawaj go dziecku codziennie, zwłaszcza jeśli nie lubi pić mleka.

Samo zdrowie!Jogurt to cenne źródło wapnia i fosforu, składników odpowiedzialnych za mocne kości oraz zęby Twojego malca. Wzmacnia działanie jego systemu immunologicznego i nerwowego. Nie można również zapomnieć o właściwościach probiotycznych jogurtu. Napój ten zawiera żywe kultury bakterii, które hamują rozmnażanie się w przewodzie pokarmowym szkodliwych bakterii i grzybów. Pomaga w trawieniu, poprawia apetyt, chroni przed biegunką i zaparciami. Jogurt zmniejsza szkodliwe działanie antybiotyków. Ponadto obniża poziom cholesterolu we krwi oraz działa uspokajająco. Większość jogurtów dostępna w Polsce nie zawiera konserwantów i substancji smakowych. To chyba wystarczająco długa lista zalet, jakie posiada ten zdrowy napój?

Uczta dla podniebieniaJogurt jest zdrowy i ..smaczny! Dlatego większość dzieci go lubi. Możesz go podawać na wiele sposobów. Często maluchy lubią pić napój beż żadnych dodatków. Niektóre wolą spożywać jogurt z dodatkiem owoców czy płatków śniadaniowych. Z powodzeniem możesz go dodawać do sosów i zup (jako zagęstnik).

Dla wszystkich dzieci?Jogurtu oczywiście nie możesz podać małemu niemowlęciu, ale specjalny jogurcik mogą jeść nawet półroczne szkraby. Jest on tak skomponowany, aby nie obciążać zbytnio małych nerek. Prawdziwy jogurt mogą spróbować już 8 miesięczne dzieci. Na początek najlepiej podać jogurt naturalny, nie zawierający żadnych owoców. Oczywiście, wprowadzając go do diety malca, musisz obserwować czy nie występuje reakcja alergiczna. Jogurt zawiera to samo białko co mleko, więc maluch uczulony na mleko, nie powinien jeść żadnych jego przetworów (w tym jogurtu).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ