Jak okiełznać małego złośnika
Często jesteśmy bezsilni w obliczu złości naszych dzieci. Zastanawiamy się nad jej źródłem, przyczynami, sposobami okiełznania. Jak poradzić sobie z tym trudnym uczuciem? Najlepiej zasięgnąć porady specjalistów, np. w wersji książkowej.
Dwójka badaczy i bardzo wnikliwa analiza zjawiska, jakim jest złość dziecięca. O tym właśnie opowiada książka Dzieci pełne złości. Jest nie tylko interesująca, ale przede wszystkim pozwala zrozumieć psychikę dziecka i rodzące się w niej źródła zachowań. Co więcej, wskazuje też sposoby jak walczyć z trudnymi uczuciami, w tym szczególnie ze złością.
Jeżeli zdarzało Ci się bezsilnie patrzeć na kolejny atak szału Twojego dziecka, książka Dzieci pełne złości będzie idealną lekturą właśnie dla Ciebie. Poradnik analizuje dogłębnie proces powstawania i uzewnętrzniania złości. Jego autorzy, amerykańscy naukowcy, opisują go począwszy od dnia narodzin. Badając jego charakter, zwracają uwagę by nie patrzeć na złość tylko w kategoriach negatywnych. Najważniejszą kwestią jest poznanie rzeczywistej przyczyny występowania tej emocji u dziecka. Wybuchy gniewu, krzyk, płacz, atakowanie kolegów czy rodzeństwa, nie są kaprysem naszego potomka lub jego złą wolą. Są głęboko odciśniętym żalem, strachem, stresem. Jak można pomóc swojemu dziecku? Samemu ucząc się jaka jest rola pewnych emocji, skąd się biorą i jak sobie z nimi radzić.
Thomas B. Brazelton i Joshua D. Sparrow, prowadząc nas przez świat emocji, pomagają dotrzeć nie tylko do wiedzy, ale i do swego rodzaju rozwiązań, dzięki którym uda nam się lepiej zrozumieć i być może nieco okiełznać swojego małego złośnika.
O autorach:
Thomas B. Brazelton i Joshua D. Sparrow – doktorzy nauk medycznych, profesorowie Szkoły Medycznej na Uniwersytecie Harvarda oraz autorzy wielu badań i wydawnictw specjalistycznych, jak i książek przeznaczonych dla zwykłego czytelnika. Spod ich pióra wyszło osiem wspólnych publikacji. Joshua D. Sparrow jest psychologiem dziecięcym i ogólnym. Thomas B. Brazelton to natomiast zasłużony pediatra, autor koncepcji „przewidywać i prowadzić”, nagrodzony licznymi odznaczeniami, w tym Nagrodą C. Andersona Aldricha za wybitny wkład w dziedzinie rozwoju dziecka.
Więcej informacji na temat książki znajdziecie na stronie gwp.pl