Brzuch po ciąży i po porodzie
Każda kobieta chciałaby mieć idealną figurę. Niestety po okresie ciąży nierzadko wygląd brzucha spędza sen z powiek niejednej mamie: skóra jest obwisła i mało elastyczna a dodatkowe kilogramy w pasie nie dodają talii uroku. Często trzeba się namęczyć, aby osiągnąć wymarzony cel. Niewątpliwie zrzucenie zbędnych kilogramów z okolic brzucha nie jest łatwe, ale też nie jest nieosiągalne.
DIETA
Aby Twój brzuch był w dobrej formie, przede wszystkim musisz się odpowiednio odżywiać. Pamiętaj, aby nie głodzić się (zwłaszcza gdy karmisz piersią – wtedy nie powinnaś chudnąć więcej niż 2 kilogramy na miesiąc!), ale jeść pięć małych posiłków w ciągu dnia. Pozwoli to na uniknięcie uczucia głodu i późniejszego objadania się „po kątach”. Należy pamiętać, że najlepsze są posiłki bogate w błonnik, produkty chude (mleko, nabiał, mięso), warzywa i owoce, które pomogą Ci zaspokoić męczący głód.
ĆWICZENIA
Sama dieta nie przyniesie wymarzonych efektów, dlatego należy pamiętać o wspomaganiu jej odpowiednimi ćwiczeniami. Wiadomo, że zaraz po narodzinach dziecka nie ma mowy o intensywnym wysiłku ale proste ćwiczenia możesz już wykonywać w kilka tygodni po porodzie (zwykle jest to czas około 6-8 tygodni od rozwiązania):
-stań w lekkim rozkroku przed lustrem, odsłoń brzuch, ręce opierając o biodra. Wypuść z siebie powietrze. W następnej kolejności wciągaj je jak najgłębiej potrafisz i wypnij brzuch naprzemiennie. Staraj się utrzymać szybkie tempo.
Ćwiczenie wykonaj 7-10 razy.
-stań w lekkim rozkroku przed lustrem, odsłoń brzuch i napnij go do momentu, gdy poczujesz niewielki ból. Odpocznij.
Ćwiczenie wykonaj 5-7 razy.
-pływanie oraz gimnastyka w wodzie są bardzo wskazane dla młodych mam. Gdy tylko wygoją się drogi rodne (zwykle ma to miejsce ok. 6-8 tygodni po porodzie) możesz zacząć chodzić na basen.
Gdy Twoje ciało po porodzie dojdzie już do formy, najlepsze dla Twojego brzucha będą:
„brzuszki”,
„nożyce”,
„rowerek”
fitness pod okiem instruktora
Którąkolwiek z opcji wybierzesz, na pewno da ona pożądane skutki. W przypadku ćwiczeń we własnym zakresie ważna jest determinacji i upór. Jeśli nie jesteś zbyt cierpliwa i zdeterminowana, wybierz ćwiczenia w grupie.
KOSMETYKI
Na rynku kosmetycznym istnieje wiele propozycji kremów, które pomogą (wraz ze stosowaną dietą i ćwiczeniami) osiągnąć efekt „płaskiego brzucha”. Dostępne są one w każdej drogerii i aptece, a ich ceny wahają się od kilku do kilkunastu złotych – wybierz więc ten, który najbardziej odpowiada Tobie i Twojej kieszeni. Ich działanie w większości polega na rozbiciu i rozszczepieniu komórek tłuszczowych, a więc niewątpliwie pomaga w osiągnięciu określonego celu.
UBIÓR
Płaski brzuch wymaga od kobiety wiele wysiłku i zaparcia. Jeśli jeszcze nie jesteś w upragnionej formie, a Twój brzuch przeszkadza Ci w doborze ubrań, pamiętaj, że:
-najlepsze bluzka dla Ciebie to taka, która odsłania biust, a na dole, w okolicach brzucha, lekko się na nim układa
– nie noś zbyt obcisłych ubrań jeszcze bardziej uwypuklających duży brzuch unikaj noszenia biodrówek i obcisłych spodni
-najlepszym rozwiązaniem będzie sukienka – wycięta u góry, lekko „lejąca” się w okolicach brzucha.