Wybierz swoją kolorystykę
   
Książeczka opowiada o losach młodego delfina, który chcąc zdobyć uznanie u nowych kolegów i zwrócić na siebie uwagę, zaczyna bezmyślnie naśladować kolegów z klasy. Powoduje to coraz częstsze problemy w szkole oraz pogorszenie relacji z rodzicami.

Recenzja książki Pewnego dnia koledzy namawiają Delfinka na wagary, na których kradną lody z miejscowego sklepiku, a później udają się, bez kupna biletów, do kina. Cała historia kończy się nieszczęśliwie dla naszego bohatera. Delfinek na oczach wszystkich widzów zostaje wyproszony z sali kinowej oraz powraca do rodziców w towarzystwie Ryby Miecza – lokalnego policjanta. Cała sytuacja powoduje, że bohater bardzo wstydzi się swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

Książka w sposób oddziałujący na wyobraźnię dziecka opisuje konsekwencje jakie niesie za sobą chęć zaimponowania ogółowi, przejawiająca się lekkomyślnym naśladowaniem zachowań innych. Charakterystyczna, bierna postawa Delfinka naraża go na poczucie ogromnego wstydu i winy. Oprócz pouczającej treści, publikacja zawiera także test, który nawiązuje do historii głównego bohatera. Pozwala dziecku zrozumieć, że każde działanie niesie za sobą określone dla nas następstwa – zarówno te dobre, jak i złe.

Publikacja jest trzecią z serii „Budowanie charakterów”, która adresowana jest do rodziców i wychowawców. Jej celem jest pomoc w kształtowaniu silnych i zdrowych charakterów naszych pociech.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ