Wybierz swoją kolorystykę
   

Pora na ostatni z trzech podstawowych kolorów. Był już żółty i czerwony, czas na niebieski. To najzimniejszy z kolorów.Niebieski kolor w modzie Uspokaja i odświeża. Kojarzy się z nieskończonością, tym czego nie ogarniają nasze zmysły – niebem, bezkresną przestrzenią, głębią morskiej otchłani. W związku z tym, osoby preferujące tę barwę w ubiorze, to ludzie o nieograniczonych horyzontach myślowych, obdarzeni wyobraźnią, kreatywni, optymiści dla których nie ma rzeczy niemożliwych, a wytrwałością i pracą osiągają zamierzone cele. Z drugiej jednak strony, to ludzie spokojni, wierni, ceniący przyjaźń, ale często samotni. Mają dużą potrzebę bycia docenionymi. To kolor marzycieli i artystów.

A jak ubierać się w niebieski? To kolor bardzo uniwersalny. Świetnie łączy się z innymi, a także pasuje do różnego rodzaju tworzyw. Dobrze prezentuje się jako dzianina, dżins, bawełna, jak również jako kolor butów, pasków i torebek. Niebieski ma zagwarantowane stałe miejsce w stylizacjach sportowych i w formie uzupełnienia stroju formalnego (męskie koszule, damskie bluzki, apaszki). Znacznie rzadziej jest spotykany w eleganckich kreacjach. Nie znaczy to, że nie możemy ubrać się na niebiesko na większe okazje. Wybieramy wtedy raczej odcienie zdecydowane, mocne. Na pewno będziemy oryginalne.

Niebieski dobrze łączy się z większością barw. Zarówno z neutralnymi (biały, czarny, szary) jak i z kontrastowymi. Kolorem uzupełniającym na kole barw jest dla niebieskiego żółty. To przeciwieństwo wykorzystują jubilerzy, łącząc z dobrym efektem złoto z niebieskimi kamieniami. Także w stylizacjach możemy łączyć niebieski z żółtym, a także pomarańczowym, brązowym, zielonym, czerwonym, z granatowym na formalne spotkania. Dla blondynek o błękitnych oczach, wybieramy raczej subtelne odcienie niebieskiego (np. pastelowy błękit), które podkreślą barwę oczu. Zaś dla śniadych brunetek odcienie bardziej wyraziste (granat, kobalt). Jednak musi to być również zgodne z temperamentem – im osoba bardziej przebojowa, tym kolorystyka stylizacji bardziej rzucająca się w oczy.

Dla jakiej cery niebieski kolor przy twarzy będzie najkorzystniejszy? Z pewnością dla cery zdrowej, świeżej – twarz będzie wyglądała na bardziej opaloną. Jeżeli jesteśmy blade – trzeba uważać! Twarz może wyglądać na zmęczoną.

Lucyna Sobieszek, stylistka
www.lucystyle.plZdjęcie pochodzi z portalu  wybiegkary.blox.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ