Wybierz swoją kolorystykę
   

Kolor - w komponowaniu stylizacji ma znaczenie podstawowe. Jest ważny zawsze. Wiedza o kolorach pomoże dobrze się ubrać każdej kobiecie, także ciężarnej i młodej mamie. Kolorem możemy podkreślić swoje atuty, cechy osobowości, zwrócić na siebie uwagę otoczenia. Warto wiedzieć jak kolory działają na naszą cerę, a także co mówią o nas tym, którzy na nas patrzą. Odkryjmy więc tajemniczą mowę kolorów!Omawianie kolorów rozpoczynam od żółtego, ponieważ jest to kolor, który jako pierwszy zauważymy w wielobarwnym tłumie. Żółte elementy przyciągają wzrok, ale też rozdrażniają. Wywołują radość, ale w nadmiarze denerwują, pogarszają samopoczucie. To kolor, który kojarzy się z wakacjami, słońcem, plażą, podkreśla opaleniznę, dodaje chęci do życia, ładnie prezentuje się zarówno w naturalnym, jak i sztucznym świetle. Osoby o ciepłym typie urody powinny wybierać żółć zbliżoną do koloru kukurydzy, żonkila, odcienie złotawe. Uroda chłodna lepiej komponuje się z delikatną cytryną, odcieniem żółtozielonym. W każdym przypadku, nie jest to kolor odpowiedni na formalne spotkania. Nie budzi respektu u rozmówcy, chociaż charakteryzuje osoby otwarte i żywiołowe. Nie ubieramy się więc na żółto na spotkania służbowe, ale jeżeli chcemy zostać zauważone, wystarczy zastosować żółte dodatki. Zależy nam na otrzymaniu pracy - uzupełnijmy klasyczny szary lub granatowy kostium żółtymi elementami. Będą korzystne przy rozmowie kwalifikacyjnej, dodadzą nam optymizmu i pewności siebie.

A co kolor żółty mówi o osobach, które go preferują? Zwykle są to osoby spontaniczne, aktywne, chętne do działania. To, co robią, robią z pełnym zaangażowaniem, całym sercem. Uwielbiają towarzystwo, kontakty z ludźmi, lubią być w centrum zainteresowania. Mają łatwość nawiązywania znajomości, są lubiani, chętnie pomagają innym.

Nie popadajmy jednak w euforię! Żółty kolor przy twarzy spowoduje, że twarz będzie się wydawała pożółkła, uwidocznią się zasinienia. Zatem musimy uważać!

I jeszcze ciekawostka: żółty kolor perfum często oznacza zapach cytrusowy, a złote napisy na opakowaniu ciepłą nutę zapachową, przeznaczoną dla osób o ciepłym typie urody.


Lucyna Sobieszek, stylistka
www.lucystyle.plZdjęcie pochodzi z serwisu www.groszki.pl

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ