Wybierz swoją kolorystykę
   
Weekendowe wypady w nieznane zakątki naszego kraju to wielka przyjemność nie tylko dla rodziców, ale i dla dzieci. Istnieje wiele miejsc, które warto zobaczyć i zwiedzić – niekoniecznie muszą to być Tatry, Mazury czy Bałtyk. Na krótsze wyjazdy doskonałym terenem jest województwo świętokrzyskie.

Agroturystyka to jedna z atrakcji jakie oferują nam województwo świętokrzyskie. Góry Świętokrzyskie to najstarsze polskie góry. Nie są wysokie (największy szczyt to Łysica – 612 m.n.p.m), więc doskonale nadają się na piesze wędrówki z każdym malcem. Agroturystyka w Górach Świętokrzyskich oraz całym województwie świętokrzyskim jest najpopularniejszym sposobem wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu, więc łatwo o tani i przyjemny nocleg.

Jaskinia RajJaskinia Raj położona w Górach Świętokrzyskich to jedna z najpiękniejszych jaskiń w Polsce, jedna z największych atrakcji turystycznych tych gór, przypadkowo odkryta w 1963 roku przez miejscową ludność. Jej bogactwo i uroda polega na tym, że znajdują się w niej nacieki skalne o różnorodnych, niezwykłych kształtach oraz zwisające sople (stalaktyty) i wyrastające ku górze stalagmity. Jaskinia Raj jest otwarta dla zwiedzających w okresie od stycznia do listopada, w godzinach od 10.00 do 17.00, z wyjątkiem poniedziałków. Można ją podziwiać jedynie pod opieką przewodnika w grupach maksymalnie 15 - osobowych.

Cennik Jaskini Raj:

-w terminie od 12 kwietnia do 26 października - 16 zł
-w pozostałym okresie - 11 zł
-dzieci poniżej 4 lat - wstęp wolny
-opłata za parking dla samochodów osobowych - 3 zł
-opłata za parking dla autobusów - 15 zł

BałtówBałtów to niewielka miejscowość położona 14 km od Ostrowca Świętokrzyskiego, od kilku lat niesamowicie rozwinięta ze względu na powstały tam park jurajski, wielką atrakcję dla każdego dziecka. Jednak teraz Bałtów to nie tylko JuraPark. Aby skorzystać z wszystkich atrakcji Bałtowa, trzeba poświęcić parę dobrych godzin, ale satysfakcja dziecka i rodzica będzie bezcenna. Oto przykładowy rozkład dnia podczas pobytu w Bałtowie z cenami:

-Zwiedzanie ścieżki edukacyjnej JuraParku (park dinozaurów) i muzeum - czas: 1h, cena: 10 zł/os., przewodnik: 1zł/os.

-Zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego – zwiedza się amerykańskim schoolbusem, można zobaczyć tu kilkaset sztuk zwierząt min.: lamy, muflony, wielbłądy jednogarbne i dwugarbne, alpaki, bydło, dziki, owce kameruńskie, owce arui, antylopy nilgau, strusie afrykańskie, jelenie europejskie, jelenie angielskie, bydło zebu, kozy afrykańskie, owce czarno-główki, hucuły i wiele innych – cena:10 zł/os.

-Przejażdżka wozem turystycznym po terenie Bałtowa - czas: 30min, cena: 6zł/os.

-Przejażdżka kolejką po Bałtowie – czas: 30 min., 6zł/os.

-Kino emocji - Cinema 5D, oprócz trójwymiarowego obrazu widzowie mogą doznawać także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych, zapachowych. Spływ tratwami – czas: 1h, cena 12zł/os (cena dla grup zorganizowanych).

To tylko niektóre z licznych atrakcji Bałtowa. Warto zwiedzić, zobaczyć i dać dziecku cały dzień na wielkie szaleństwo.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ