Wybierz swoją kolorystykę
   
Upały dają się we znaki nie tylko dorosłym, ale również i dzieciom. Gdy z nieba leje się żar, nasze maluszki narażone są na wiele nieprzyjemnych dolegliwości. Uważajmy zwłaszcza na to, by nie doszło do odwodnienia i przegrzania organizmu.

Niemowlę i starsze dziecko może podobnie jak osoba dorosła źle znosić upały. Słoneczna pogoda ma niewątpliwie wiele zalet, może jednak sprawić również kłopoty, zwłaszcza najmłodszym. Latem dzieci bardzo chętnie spędzają czas na świeżym powietrzu, nie zapominajmy zatem, że gdy słupek rtęci na termometrze niebezpiecznie rośnie, naszym maluszkom musimy poświęcić szczególnie dużo uwagi, by nie dopuścić do nieprzyjemnych dolegliwości spowodowanych upałem. Wystarczy jednak trzymać się kilku prostych zasad, a będziemy mogli cieszyć się słońcem bez żadnych problemów.

Uzupełniaj płynyNaszym największym sprzymierzeńcem w czasie upałów jest woda. Starajmy się więc, by nasze maleństwo przyjmowało jak najwięcej płynów; nawet jeśli ciężko zmusić je do picia, dostarczajmy mu w niewielkich odstępach czasowych choćby po kilka łyków wody lub naturalnych soków owocowych. Uważajmy jednak, by podawane przez nas napoje nie miały zbyt wielkiej zawartości cukru. Na pewno pomoże również podawanie dziecku dużej ilości owoców i gotowanych warzyw, które pozwolą uniknąć odwodnienia organizmu. Jedzenie, które serwujemy naszemu maleństwu w czasie największych upałów powinno być lekkie, unikajmy jak ognia gorących i ciężkich potraw.

Chroń przed słońcemBądźmy czujni i jeśli nasze dziecko sygnalizuje, że jest mu zbyt ciepło, weźmy je pod chłodny prysznic lub zmoczmy mu ręce czy twarz. Unikajmy wychodzenia z domu pomiędzy 11 a 17, gdyż wtedy upał jest największy, a nasze maleństwo najbardziej narażone na nieprzyjemne dolegliwości i złe samopoczucie. Gdy musimy wyjść, ubierajmy dziecko w lekkie, przewiewne tkaniny, nie zapominajmy również o nakryciu na głowę (najlepiej sprawdzają się bawełniane czapeczki z daszkiem lub kapelusze z szerokim rondem). Spacerując po zalanych słońcem ulicach, przystańmy na chwilę w cieniu i pozwólmy dziecku odpocząć. Skróćmy także do minimum czas, który maluszek spędza w samochodzie.
Jednym z najważniejszych środków, które pomogą nam sprawić, by dziecko bez przeszkód zniosło upalne dni, jest dobry krem do opalania o wysokim faktorze. Powinniśmy dostosować wysokość filtra przeciwsłonecznego do typu skóry naszego maleństwa, jednak zalecane są te z wyższym niż 30. Nie zapominajmy także, by chronić oczy starszego dziecka i zaopatrzmy je w okulary przeciwsłoneczne (te które gwarantują dobrą ochronę nabędziesz u optyka).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ