Wybierz swoją kolorystykę
   
Sklepowe półki aż uginają się od kosmetyków dla niemowląt. Kuszą ładnymi i funkcjonalnymi opakowaniami, ładną barwą i zapachem. Jednak nie wszystkie te, które pięknie wyglądają, będą dobrze służyć Twojemu maluszkowi. Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu?

Kosmetyki dla niemowląt powinny być odpowiednio dobrane do skóry dziecka. Wybierając krem, oliwkę czy szampon, przede wszystkim zwracaj uwagę na informacje zawarte na opakowaniu. Po pierwsze sprawdź czy kosmetyk ma atest Państwowego Zakładu Higieny i Instytutu Matki i Dziecka lub Centrum Zdrowia Dziecka - wszystkie kosmetyki dla najmłodszych (czyli dla dzieci poniżej 3 lat) powinny go mieć. Po drugie sprawdź dla dzieci w jakim wieku przeznaczony jest kosmetyk. Pamiętaj, że nie wszystkie środki pielęgnacyjne nadają się np. dla noworodków! Po trzecie sprawdź termin przydatności, przeznaczenie i skład produktu. I wreszcie, wybierz kosmetyki sprawdzonych, renomowanych firm.

KremZanim dokonasz wyboru, czym smarować ciało Twojego maluszka, uważnie przyjrzyj się kremom dostępnym w sklepie. Kremy ochronne i pielęgnacyjne – jak sama nazwa wskazuje – muszą chronić i pielęgnować skórę dziecka. Dlatego zwracaj uwagę na skład kremu. Przykładowo dobry krem do smarowania pupy (przeciw odparzeniom) powinien zawierać składniki o działaniu natłuszczającym - takie właściwości ma np. wazelina czy lanolina. Taki kosmetyk powinien również mieć w swoim składzie substancje o działaniu przeciwzapalnym i odkażającym np. tlenek cynku, d-pantenol, olejek z kiełków pszenicy czy tanina.
Raczej wybieraj krem w tubce – jest mniejsza szansa, że dostaną się do niego bakterie.

SzamponJeśli chcesz myć główkę maluszka szamponem, wybierz odpowiedni, dostosowany do wieku dziecka. Najlepszy jest kosmetyk przeznaczony dla niemowląt. Jeśli na opakowaniu jest informacja, że produkt jest przeznaczony dla dzieci, oznacza to, iż kosmetyk jest dla starszych szkrabów. Posiada większą ilość substancji zapachowych i barwiących, które mogą wywołać podrażnienia. Z reguły taki szampon mocno się pieni– a to oznacza że zawiera środki, mogące wysuszać skórę i podrażniać oczy.

OliwkaOliwka służy do pielęgnacji skóry suchej i łuszczącej się. Może się przydać zwłaszcza w pierwszym miesiącu życia malucha. Kupując oliwkę, wybierz produkt w nieprzezroczystym opakowaniu, gdyż pod wpływem światła jakość kosmetyku pogarsza się.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ