Wybierz swoją kolorystykę
   
Zawsze może się zdarzyć, że dotychczas zdrowy maluszek nagle dostanie wysokiej gorączki, czy biegunki. Może się również zdarzyć, iż szkrab upadnie i rozbije sobie kolano. W takich sytuacjach, zamiast gorączkowo szukać otwartej w pobliżu apteki, lepiej wyciągnąć z domowej apteczki lek, który przyniesie dziecku natychmiastową ulgę.

Co i gdzie kupować?

Jeśli chcesz mieć pewność, że leki są bezpieczne i skuteczne, kupuj je wyłącznie w aptekach. Leki z bazaru mogą nie zadziałać, co gorsza - mogą zaszkodzić. Z wielką ostrożnością kupuj również leki przez internet – w końcu nigdy nie masz pewności, w jakich warunkach były przechowywane.

Witaminy dla dzieci to jeden z leków, jaki powinien się znaleźć w apteczce młodej mamy. W domowej apteczce powinny znaleźć się:

-Termometr
-Leki przeciwgorączkowe i przeciwbólowe
-Środki na katar
-Preparaty wzmacniające odporność, najlepiej z witaminą C – potrzebne w przypadku przeziębienia
-Preparaty pomagające przy biegunce + płyn z elektrolitami (potrzebny by nie dopuścić do odwodnienia)
-Woda utleniona lub inny specyfik do przemywania ran, jałowe gaziki, plastry oraz bandaże: elastyczny i zwykły
-Środki na oparzenia, żele na stłuczenia
-Środki odstraszające owady

Regularny remanentWażne, aby remanentu domowej apteczki dokonywać co 2 miesiące. Za każdym razem sprawdź datę ważności każdego specyfiku. Wszystkie przeterminowane leki zanieś do punktu aptecznego, który posiada specjalne pojemniki na odpady. Leków nie wyrzucaj do kosza na śmieci - mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego. Przeglądając leki upewnij się, że są one właściwie przechowywane. Jedne bowiem trzeba chronić od światła, inne od ciepła. Niektóre wymagają nawet przechowywania w lodówce.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ