Wybierz swoją kolorystykę
   
W momencie kiedy poczujesz pierwsze skurcze porodowe, nie będziesz mieć głowy do zastanawiania się nad tym, co zabrać ze sobą do szpitala. Dlatego już na parę tygodni przed planowanym porodem, zrób listę niezbędnych rzeczy, jakie powinny się znaleźć w torbie, którą zabierzesz na porodówkę.

Nadchodzą skurcze porodowe i kobieta powinna mieć już przygotowaną torbę do szpitala. Jedna duża czy dwie mniejsze? W praktyce nie ma to znaczenia. Możesz spakować wszystkie rzeczy do jednej dużej torby lub przygotować dwie mniejszych rozmiarów: jedna dla rzeczy dziecka, druga na Twoje drobiazgi. Najważniejsze, aby niczego istotnego nie zapomnieć spakować. Oto krótka ściąga na temat tego, co faktycznie przyda Ci się w szpitalu.
Uwaga: w każdym szpitalu panują inne zwyczaje, dlatego jeszcze przed porodem dowiedz się, czy wszystkie poniżej wymienione rzeczy faktycznie Ci się przydadzą. W niektórych szpitalach dzieci np. zawijane są w tzw. beciki a ubrania są dla nich potrzebne tylko na wyjście.

Dla mamy:-Dokumenty: dowód osobisty, NIP własny i pracodawcy, zaświadczenie o ubezpieczeniu (RMUA), karta przebiegu ciąży, wyniki ostatnich badań (morfologia, badania moczu, grupa krwi, WR i HBS wykonane po 32 tygodniu ciąży, wynik ostatniego USG)
-Trzy koszule nocne: jedna do porodu, dwie na czas pobytu w szpitalu (dobrze, aby były z głębokim wycięciem lub rozpinane - to ułatwi Ci karmienie maluszka)
-Szlafrok
-Biustonosz do karmienia
-Kapcie + klapki pod prysznic
-Ciepłe skarpety
-Bawełniane lub jednorazowe majtki - kilka sztuk
-Kosmetyki: środek przeciwzapalny do przemywania rany po porodzie (ewentualnie szare mydło), żel pod prysznic, szampon, szczoteczka + pasta do zębów, dezodorant, krem do podrażnionych brodawek
-Przybory toaletowe: chusteczki higieniczne, papier toaletowy, dwa ręczniki (duży + mały), grzebień + lusterko
-Paczka podpasek lub podkładów poporodowych
-Woda niegazowana w małych butelkach + coś do jedzenia
-Aparat fotograficzny
-Komórka + ładowarka
-Sztućce, kubek
-Ręczny odciągacz do pokarmu
-Coś do czytania i pisania
-Gotówka

Dla dziecka:-Trzy bawełniane body
-Trzy pary śpioszków
-Trzy pajacyki
-Trzy kaftaniki
-Dwie bawełniane czapeczki
-Dwie pary skarpetek
-Śpiworek, rożek lub kocyk
-10 pieluch tetrowych
-Kombinezon ( dla dziecka urodzonego zimą)
-Chusteczki nawilżające
-Krem do pupy
-Jałowe gaziki + spirytus 70 – procentowy
-Sól fizjologiczna
-Ręcznik
-Pieluszki jednorazowe

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ