Wybierz swoją kolorystykę
   
Nie ma świąt bez choinki – o tym wiemy wszyscy. Warto zadbać, aby dla maluszka była ona wielką atrakcją: kolorową, pachnącą ale przede wszystkim bezpieczną. Nie ma co ukrywać – dla Twojej pociechy choinka i wiszące na niej ozdoby to interesujące przedmioty, które warto dotknąć, polizać a nawet…zjeść.

Alergia u dzieci może być wywołana choinką lub zakurzonymi dekoracjami. Po przedświątecznych porządkach pora na świąteczną dekorację domu. Rozpocznijcie od wspólnej, rodzinnej wyprawy na choinkowy targ…

Choinka żywa czy sztuczna?Dla wielu z nas świąteczne chwile są niezapomniane tylko przy żywej choince. Jeśli i Ty należysz do tej grupy osób, postaraj się tak zagospodarować świątecznym budżetem aby kupić drzewko, które nie gubi igieł. Warto kupić jodłę lub jakiś gatunek importowanych ze Skandynawii świerków – są droższe, ale za to nie będziesz musiała co pięć minut zamiatać pod choinką, aby Twój raczkujący lub chodzący szkrab nie pokłuł się lub nie najadł igieł. Pamiętaj, że żywa choinka wydziela lepki sok roślinny, który u małych alergików może wywołać katar, łzawienie oczu a nawet wysypkę. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych dolegliwości, przed wniesieniem drzewka do domu, warto je spryskać wodą. Jeśli maluszek jest alergikiem, zrezygnuj z choinki w doniczce - w ziemi mogą znajdować się niebezpieczne pleśnie. Choinka sztuczna, mimo że nie sypią się z niej igły, również ma minusy - zakurzona po całorocznym pobycie w piwnicy jest siedzibą roztoczy. Dlatego jeśli Twój maluszek jest alergikiem, choinkę (przed wniesieniem do pokoju) warto dokładnie umyć.

Dekorujemy!Jeśli Twój brzdąc zaczął już raczkować lub chodzić, postaraj się ustawić choinkę przynajmniej kilkadziesiąt centymetrów nad podłogą. W ten sposób ograniczysz ryzyko, iż maluszek przewróci drzewko, co niewątpliwie mogłoby się źle skończyć.. Na wszelki wypadek, dodatkowo przymocuj drzewko do ściany, najlepiej w dwóch miejscach: na dole i na górze. Aby maluszek nie czuł się zawiedziony, iż nie może dotknąć tego co interesujące, pod choinką porozkładaj mu świąteczne ozdoby, które są dla niego całkowicie bezpieczne. Często bierz maluszka na ręce, aby z bliska mógł pooglądać i trącać rączką kolorowe bombki na choince. Takie zabawy dostarczą mu wspaniałych wrażeń i wiele przyjemności. Pamiętaj o przewodach od lampek! Najlepiej tak je schować, aby poruszający się szkrab nie mógł ich sięgnąć.
Jeśli masz w domu alergika, zrezygnuj z ozdabiania choinki słodyczami oraz sztucznym śniegiem – mogą wywołać reakcję alergiczną. Niebezpieczne dla alergika mogą być również świąteczne dekoracje z puszystego materiału (są źródłem roztoczy) oraz zapachowe świeczki (ich aromat może spowodować ból głowy a nawet ataki astmy).

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ