Wybierz swoją kolorystykę
   
Zapewne jeszcze nigdy nie zastanawiałeś się tak bardzo nad seksem jak właśnie teraz, kiedy w brzuchu Twojej partnerki dojrzewa dziecko. Czy seks w ciąży jest bezpieczny?

Prawdopodobnie lekarz niejednokrotnie zapewniał Was, że nie ma przeciwwskazań do stosunków, o ile ciąża przebiega prawidłowo. Ty jednak masz obawy….

Seks w ciąży to także zagadka dla przyszłych ojców, którzy niejednokrotnie boją się o zdrowie dziecka i partnerki. Lęki i obawy

Wraz z rozwojem ciąży, Twoje myśli krążą wokół problemu „dużych rozmiarów”, czyli wokół brzucha Twojej partnerki oraz jego lokatora. Boisz się, że zranisz partnerkę, skrzywdzisz dziecko albo wręcz doprowadzisz do porodu przedwczesnego. Takie myśli są normalne i świadczą o wielkiej trosce, jaką obdarzasz swoich najbliższych. Jednak prawda jest taka, że seks w ciąży jest bezpieczny, o ile lekarz nie stwierdzi , iż w Waszym przypadku jest inaczej.

Rozkosz przyszłej mamyBardzo prawdopodobne, iż Twoja partnerka ma teraz ogromną ochotę na seks. Zmiany hormonalne w jej organizmie sprawiają, że ciało jest bardzo wrażliwe na dotyk. Wysoki poziom estrogenów powoduje, że pochwa jest lepiej nawilżona, narządy płciowe lepiej ukrwione a więc doznania są silniejsze (zwłaszcza w drugim trymestrze). Jeśli partnerka jednak nie ma ochoty na igraszki, postaraj się ją zrozumieć. Być może nieustanne zmęczenie i wyczerpanie, obolałe piersi, nudności, które mogą towarzyszyć ciężarnej w pierwszych miesiącach ciąży, to wystarczający powód aby nie myśleć o seksie. Również zmiany hormonalne mogą u niektórych kobiet wywołać niechęć do współżycia. Jeszcze inne kobiety, mogą obawiać się o zdrowie dziecka i wolą zrezygnować ze współżycia na pewien okres. Dlatego w takich sytuacjach okazuj przyszłej mamie wiele czułości. Delikatne głaskanie czy przytulanie również może być niezwykle przyjemne.

Dzieci to lubią!W okresie ciąży, kanał szyjki macicy jest szczelnie zamknięty, a mięśnie, błony i wody płodowe skutecznie chronią maluszka. Dlatego nie ma możliwości, aby maluchowi podczas stosunku cokolwiek się stało. Oczywiście w zaawansowanej ciąży nie wolno uciskać brzucha. Podczas orgazmu przyszłej mamy szkrab odczuwa delikatne, przyjemne kołysanie. Poza tym w momencie kiedy się kochacie, organizm przyszłej mamy wytwarza tzw. hormony szczęścia, które przekazuje maluszkowi.


poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ