Wybierz swoją kolorystykę
   
Warto czytać maluchowi od pierwszych miesięcy życia. Kilkumiesięczne niemowlę skupia się na barwie i tonacji Twojego głosu. Z czasem zaczyna kojarzyć przedmioty z ich nazwami a następnie rozumieć treści.

Niemowlę można dopingować do szybkiego rozwoju dziąki czytaniu książeczek. Czytanie maluchowi to kapitalna inwestycja w jego przyszłość. Dzieci, którym rodzice codziennie czytają książki, lepiej się rozwijają – są bardziej wrażliwe i szybciej rozumieją otaczający je świat. Dlatego poświęć trochę czasu każdego dnia na wspólna lekturę.

Dobry wybórZanim zdecydujesz się na zapełnienie biblioteczki Twojej pociechy, uważnie przyjrzyj się książeczkom oferowanym przez księgarnie. Pamiętaj że teraz dla maluszka najlepsze będą te z plastiku lub materiału. Tekturowe przeznaczone są dla starszych dzieci. Ważne, aby były solidnie wykonane – będziecie po nie często sięgać a Twój mały szkrab często nie będzie potrafił obchodzić się delikatnie z książką. Zwróć uwagę na ilustracje i treść. Długie opowiadanie z pewnością nie będą odpowiednie dla Twojego szkraba. Teraz najlepsze będą dla niego książeczki, pomagające mu poznać i zrozumieć otaczający go świat: o zwierzętach, roślinach, kolorach i kształtach itp.

Wspólny czasCzytanie bajek to nie tylko inwestycja w rozwój malucha, ale również w Wasze wzajemne relacje. Wspólnie spędzony czas to radość dla dziecka ale również dla Ciebie. Podczas czytania (najlepiej w przytulnym, cichym miejscu) masz możliwość przytulenia dziecka, pogłaskania i pokazania mu jak bardzo je kochasz. Wspólny czas jest niezwykle cenny dla Twojego szkraba: wzmacnia jego poczucie wartości, pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa. Dlatego okazuj mu, iż czytanie mu bajek sprawia Ci wielką radość.

Nic na siłęJeśli twój kilkumiesięczny szkrab wyraźnie nie ma ochoty na nową bajkę, nie zmuszaj go do tego. Tak małemu dziecku naprawdę trudno jest na dłużej skupić uwagę na jednym przedmiocie. W tym wieku malucha rozprasza dosłownie wszystko. Nic się nie stanie, jeśli wspólne czytanie zajmie wam tylko kilka minut – w tym wieku to naprawdę wystarczy. Aby oswajać malca z książeczkami, kup mu książeczki-zabawki: wodoodporne, rozkładane czy planszowe. Zazwyczaj są one kolorowe i interesujące. Często zawierają przyciski, po naciśnięciu których wydobywają się odgłosy, np. zwierząt. Dzieci to uwielbiają!

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ