Wybierz swoją kolorystykę
   
Prawie każda kobieta, która podejrzewa iż jest w ciąży, biegnie do apteki kupić test ciążowy. Jeśli badanie jest wykonane prawidłowo, dokładność wyniku jest niemal stuprocentowa.

Już po 2 tygodniach od zapłodnienia testy ciążowe pokazują miarodajny wynik. Test ciążowy to znakomity wynalazek, który kupuje prawie każda kobieta starająca się o dziecko. Za jego pomocą można potwierdzić obecność w moczu charakterystycznego dla ciąży hormonu hCG (ludzka gonadotropina kosmówkowa). Jego odpowiednio wysokie stężenie daje wynik pozytywny. Jeśli tak się stanie, prawie na pewno jesteś w ciąży.

Kiedy i jak?Niektóre nowoczesne testy ciążowe są w stanie wykazać ciążę już pierwszego dnia po terminie spodziewanej miesiączki, a wiec jakieś 14 dni po zapłodnieniu. Jeśli test wykonasz zgodnie z instrukcją producenta, wynik będzie wiarygodny. Test ciążowy wymaga próbki moczu. Wieczorem dnia poprzedzającego jego wykonanie nie należy pić. Test powinno się przeprowadzić po wstaniu przy użyciu próbki porannego moczu. Wynik odczytuje się zgodnie z załączoną przez producenta instrukcją. Wynik dodatki potwierdza ciążę niemal w stu procentach, ale ujemny wcale jej nie wyklucza (zwłaszcza jeśli test wykonałaś przed dniem spodziewanej miesiączki). Jeśli uzyskałaś wynik dodatni – pora na potwierdzenie ciąży w gabinecie lekarskim. Jeśli wynik jest negatywny, a okres nadal Ci się spóźnia, powinnaś wraz z lekarzem znaleźć tego przyczynę.

Zalety i wadyDomowe testy ciążowe są bardzo dokładne oraz proste w użyciu. Wykrywają ciążę na bardzo wczesnym jej etapie – już 2 tygodnie po zapłodnieniu możesz dowiedzieć się, czy będziesz mieć dziecko. Ich wykonanie nie zajmie Ci wiele czasu – wystarczy zaledwie 5 minut, by otrzymać wynik. Testy ciążowe są w miarę tanie i mają zaletę prywatności – możesz je przeprowadzić w dowolnym miejscu. Dają one prawie stuprocentowa pewność że jesteś w ciąży, o ile wynik jest pozytywny. Główną wadą domowych testów ciążowych jest to, że mogą dać wynik negatywny, pomimo iż doszło do zapłodnienia. Dzieje się tak zwykle, gdy pod wpływem czynników zewnętrznych (takich jak np. wysiłek fizyczny czy stres) dojdzie do późniejszej owulacji. Wówczas w dniu oczekiwanej miesiączki poziom hCG może nie być odpowiednio wysoki, by wykryć ciążę testem domowym.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ