Wybierz swoją kolorystykę
   
Bez ich pomocy niemożliwe byłoby podtrzymanie życia dzieci, które urodziły się przed czasem. Specjalistyczna aparatura, w którą wyposażone są oddziały intensywnej opieki neonatologicznej to wysokiej klasy urządzenia, niezbędne do ratowania zdrowia wcześniaków. Przedstawiamy kilka z nich.

Rozwój niemowlaka, który pospieszył się na świat zapewnia specjalistyczny sprzęt medyczny. Maluszki, których proces dojrzewania w brzuchu mamy został gwałtownie i przed czasem przerwany, nie są gotowe do samodzielnej egzystencji. Wiele narządów nie jest jeszcze w stanie prawidłowo funkcjonować. Dlatego, jeśli Twój szkrab przyszedł na świat wcześniej, niech nie zdziwi Cie widok Twojego dziecka w otoczeniu rurek, kabli i monitorów – to naprawdę jest konieczne.

InkubatorTo urządzenie, niezbędne do utrzymania odpowiedniej temperatury ciała. Termoregulator wcześniaka jeszcze tego nie potrafi – maluch ma za mało tkanki tłuszczowej, a jego mięśnie są zbyt słabe. Zazwyczaj do skóry malca przymocowane są specjalne czujniki inkubatora. Dzięki nim maszyna automatycznie dopasowuje temperaturę w inkubatorze do potrzeb dziecka. W przypadku inkubatorów zamkniętych, dostęp do dziecka możliwy jest przez owalne okienka w ścianach.

RespiratorTo bardzo ważny (o ile nie najważniejszy) sprzęt, znajdujący się na oddziale wcześniaków i patologii noworodka. Pomaga dziecku oddychać. Dziecku, którego płuca nie są jeszcze gotowe do samodzielnego funkcjonowania, poprzez nos lub usta intubuje się specjalne rurki. Dzięki nim, do maleńkich płuc wprowadzana jest, w ustalonej częstotliwości, odpowiednia dawka tlenu. Kiedy dziecko nie potrzebuje już respiratora, lekarze zalecają zastosowanie CPAP lub Infant Flow. Urządzenia te wspomagają własny oddech dziecka, zapobiegając zapadaniu się pęcherzyków płucnych podczas wydechu.

Monitor czynności serca i oddechuUrządzenie to, jak sama nazwa wskazuje, monitoruje czynność serca i oddechu małego pacjenta. Prawidłowe wartości dla wcześniaka to: 110-116 uderzeń serca i 30-60 oddechów na minutę. Urządzenie odczytuje parametry poprzez przymocowane do skóry malucha czujki. W przypadku jakiegokolwiek niebezpieczeństwa, monitor wydaje ostry, piskliwy dźwięk.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ