Wybierz swoją kolorystykę
   
Myślisz, że po okresie tzw. buntu dwulatka, Twój maluch przeistoczy się w łagodnego baranka? Nic bardziej mylnego. Trzylatek jest bardzo skupiony na sobie, buntuje się, gdy coś idzie nie po jego myśli.

Twój szkrab skończył 36 miesięcy. Jaki jest i co potrafi? Jak wychowywać trzylatka, aby nie wyrósł na egoistę i samoluba?

Trzylatek staje się niezależny i buntuje się jak coś idzie nie po jego myśli.Jaki jest?

Niezależność - oto najbardziej charakterystyczna cecha trzylatka. W tym wieku maluch rzadziej niż dwulatek tyranizuje domowników. Zaczyna uczyć się cierpliwości, choć nadal buntuje się, gdy ktoś nie podziela jego punktu widzenia. Chętnie uczestniczy w życiu rodziny. Jeśli go nauczymy – chętnie będzie pomagał w pracach domowych. Często potrafi samodzielnie się bawić. Najbardziej jednak lubi przebywać z innymi dziećmi. W tym wieku dzieci mają wspaniale rozwiniętą wyobraźnię, chętnie odgrywają scenki z życia dorosłych. Mały odkrywca jest bardzo ciekawy otaczającego go świata. Najczęściej zadawanym pytaniem jest „co to?”

Co potrafi?W tym wieku wiele maluchów potrafi samodzielnie się ubrać, rozebrać i zjeść posiłek. Trzylatek uwielbia wszelkiego rodzaju bajki, wyliczanki, piosenki. Często recytuje z pamięci duże fragmenty opowiadań, które czytasz mu na dobranoc. Trzylatek bardzo sprawnie się porusza. Chętnie biega, skacze, potrafi maszerować w takt muzyki. Intrygują go różnice płci, potrafi już określić kto jest chłopcem a kto dziewczynką.
Mówi dużo i zazwyczaj płynnie. Zazwyczaj rozróżnia kilka kolorów. Większość 36 miesięcznych dzieci jest gotowa na pójście do przedszkola.

Jak wychowywać?Mądrze wychowując swojego malca, inwestujesz w jego przyszłość. Ucz go, by umiał dbać o swoje interesy jak i o dobro innych – taka postawa wykształcona w tym wieku z reguły nie zmienia się w późniejszym życiu.
Od Ciebie w głównej mierze zależy, czy maluch osiągnie wyższy stopień emocjonalnego rozwoju czy pozostanie na etapie egoistycznego dwulatka. Dlatego warto uświadamiać malcowi potrzeby innych, uczyć go dzielenia się z innymi zabawkami i czekania na swoją kolej. Chwal za dobre zachowanie, mów otwarcie czego nie akceptujesz. Tylko w świecie określonych zasad i reguł Twój szkrab będzie się czuł bezpiecznie.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ