Wybierz swoją kolorystykę
   
Są sytuacje, kiedy musisz odstawić maluszka od piersi. Oto kilka zasad, które powinnaś znać, aby nie zaszkodzić swojemu maleństwu.

Karmienie niemowląt piersią nie jest wskazane, gdy mama choruje. Podczas przeziębień i infekcji wirusowych, w przypadku gdy gorączka nie przekracza 38.5 C, nie należy rezygnować z karmienia naturalnego. Zapalenie gruczołu piersiowego także nie jest przeciwwskazaniem do karmienia. W wyżej wymienionych sytuacjach należy przystawiać malca do piersi, gdyż z mlekiem mamy otrzymuje on bardzo cenne przeciwciała, które chronią go przed zachorowaniem. Poza tym, człowiek zaraża innych jeszcze przed wystąpieniem u niego samego objawów choroby. Dlatego gdy już jesteś chora, zapewnij maleństwu najlepszą ochronę przed drobnoustrojami i codziennie dostarczaj mu tak potrzebną wówczas porcję odporności, którą dostaje z mlekiem.

Karmienie piersią a lekiBardzo ważne jest, abyś za każdym razem, zanim zażyjesz jakieś lekarstwo, skontaktowała się z lekarzem. Nie sugeruj się ulotkami, to zbyt poważna sprawa i warto upewnić się u specjalisty. Jeśli jesteś chora i idziesz do lekarza nie zapomnij powiedzieć, że karmisz piersią. Specjalista przepisze Ci medykamenty, które nie zagrażają Twojemu dziecku.
W skrajnych przypadkach może okazać się konieczne przyjęcie leków, które wykluczają karmienie piersią podczas ich przyjmowania. Należy wówczas na pewien czas odstawić maluszka od piersi i spróbować powrócić do karmienia najszybciej, jak będzie to możliwe. Pamiętaj jednak, iż takie rozwiązanie to ostateczność.

Przeciwwskazania do karmienia piersiąIstnieje naprawdę niewiele sytuacji, w których definitywnie nie można karmić piersią. Dotyczy to chorób takich jak :
  • Kiła
  • Ostra niewydolność krążenia
  • HIV
  • AIDS
  • Galaktozemia (wrodzona choroba metaboliczna dziecka)

Karmienie naturalne jest zakazane również w sytuacjach, gdy mama cierpi na WZW typu A i C, ostrą gruźlicę, opryszczkę brodawki lub ropień piersi.

poleć znajomemu

Imię i nazwisko nadawcy:
E-mail adresata:
Poleć


Link został wysłany

konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ