żywienie niemowląt | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

żywienie niemowląt

Skąd się bierze ból brodawek przy karmieniu piersią?
żywienie niemowląt
Ból brodawek przy karmieniu piersią to problem wielu młodych mam. Jednak – wbrew panującemu stereotypowi – ssanie piersi przez dziecko nie powinno boleć. Często kobiety nie są świadome tego, że wystarczy zmienić technikę przystawiania lub sposób używania laktatora, aby ból zniknął. Jakie mogą być przyczyny bolących brodawek przy karmieniu piersią?
czytaj więcej
Uwaga na MOM - mięso oddzielone mechanicznie!
żywienie niemowląt
Produkty mięsne powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie dziecka. Zanim jednak kupisz w sklepie pasztet, parówki czy danie ze słoiczka – CZYTAJ ETYKIETY. Twoją czujność powinien wzbudzić skrót MOM, oznaczający mięsko oddzielone mechanicznie. Co to właściwie jest?
czytaj więcej
Banan w diecie dziecka
żywienie niemowląt
Pochodzi z tropików. Ceniony za walory odżywcze i smakowe. Idealny dla małych dzieci oraz w lekkostrawnej diecie po zatruciu pokarmowym. Banan – źródło zdrowia dal Twojego malca.
czytaj więcej
BLW Bobas Lubi Wybór!
żywienie niemowląt
Wprowadzanie nowych produktów do diety maluszka rozpoczyna wielką przygodę ze smakowaniem i jedzeniem. Dziecko poznaje otaczający świat również poprzez jedzenie i wspólne spędzanie czasu przy stole z rodziną.
czytaj więcej
Woda w diecie niemowląt
żywienie niemowląt
Woda odgrywa ważną rolę w codziennej diecie każdego człowieka – a zwłaszcza bardzo małego człowieka, który dopiero wyrabia sobie nawyki żywieniowe. Niestety, jak pokazują badania Centrum Zdrowia Dziecka i Fundacji NUTRICIA, polskie mamy zbyt często zapominają o znaczeniu wody w żywieniu niemowląt, chociaż to właśnie woda jest najlepszym pierwszym napojem dziecka. Warto o tym pamiętać szczególnie w upalne lato.
czytaj więcej
Czas na pierwszą zupkę
żywienie niemowląt
Do tej pory maluch karmiony był wyłącznie mlekiem płynącym z butelki lub Twoich piersi. Teraz (czyli w 5 lub 6 miesiącu życia) nadchodzi pora na podanie mu pierwszego „porządnego” posiłku – zdrowej i ciepłej zupki. Chcesz ja sama przygotować? Nic prostszego!
czytaj więcej
Kilka słów o schemacie żywienia niemowląt
żywienie niemowląt
Schemat żywienia niemowląt jest trochę inny dla maluchów karmionych piersią i tych karmionych mlekiem modyfikowanym. Różni się czasem wprowadzania pierwszych stałych pokarmów - po czwartym miesiącu życia dla maluchów karmionych butelką i po piątym miesiącu życia, jeśli karmimy piersią.
czytaj więcej
Masło czy margaryna?
żywienie niemowląt
Jest to odwieczny dylemat, przed którym stoją młode mamy. Czym należy karmić dziecko? Masłem czy margaryną? Czy tłuszcze dobre dla dzieci, są też najlepsze dla dorosłych?
czytaj więcej
Mleko modyfikowane pod lupą
żywienie niemowląt
Zanim zdecydujesz się na zakup mleka modyfikowanego konkretnej marki, dokładnie przemyśl swój wybór. Wiele informacji, przydatnych do podjęcia takiej decyzji, znajdziesz na opakowaniu mieszanki.
czytaj więcej
Butelka na żądanie
żywienie niemowląt
Z butelką jak z piersią. Powinnaś ją podawać dziecku wtedy gdy jest faktycznie głodne a nie gdy tylko zapłacze. Przekarmianie dziecka może w przyszłości powodować nadwagę a co za tym idzie - kłopoty zdrowotne.
czytaj więcej
Strona 1 z 4


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ