żywienie dzieci | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

żywienie dzieci

Kasza jaglana – przez żołądek na katar
żywienie dzieci
Jesień to okres szalejących wirusów i bakterii, a co za tym idzie – zwiększonego ryzyka występowania infekcji. Gdy wszyscy dookoła kaszlą i kichają, o zarażenie nietrudno. Leki dostępne w aptekach nie zawsze są skuteczne, a babcine sposoby mogą okazać się zaskakująco pomocne!
czytaj więcej
Zdrowe przekąski dla dziecka
żywienie dzieci
Najczęściej na przekąskę dla dziecka wybierasz owoce? Świetnie! Jabłko, albo banan na drugie śniadanie lub podwieczorek to smaczna porcja witamin dla malucha. Co jednak podać dziecku, gdy krzywi się ono na widok owoców lub gdy po prostu chcesz urozmaicić dietę pociechy?
czytaj więcej
Ile jest cukru w napojach? Sprawdź!
żywienie dzieci
Zarówno dorośli jak i dzieci kochają słodkie, często gazowane napoje. Zanim je jednak podasz, zastanów się, czy chcesz serwować zdrowie czy ogromną ilość cukru, który jest kompletnie niepotrzebny do prawidłowego funkcjonowania czy rozwoju. Co więcej – szkodzi.
czytaj więcej
Uwaga na MOM - mięso oddzielone mechanicznie!
żywienie dzieci
Produkty mięsne powinny znaleźć się w codziennym jadłospisie dziecka. Zanim jednak kupisz w sklepie pasztet, parówki czy danie ze słoiczka – CZYTAJ ETYKIETY. Twoją czujność powinien wzbudzić skrót MOM, oznaczający mięsko oddzielone mechanicznie. Co to właściwie jest?
czytaj więcej
Lody, lody dla ochłody!
żywienie dzieci
Waniliowe, truskawkowe, czekoladowe – to najbardziej popularne smaki lodów. Dzieci uwielbiają ten zimny przysmak. Na co zwrócić uwagę kupując lody Małym Lodożercom?
czytaj więcej
Rodzice nie wiedzą, co jedzą ich dzieci.
żywienie dzieci
Polacy byli zszokowani na wieść o aferze z solą przemysłową oraz suszem ze zgniłych jaj. Rozsądny konsument powinien być zawsze czujny, szczególnie gdy jest jednocześnie troskliwym rodzicem.
czytaj więcej
Jak pomóc dziecku w walce z kilogramami?
żywienie dzieci
Problem nadwagi oraz otyłości jest coraz bardziej powszechny wśród dzieci i młodzieży. Brak profilaktyki lub odpowiedniej reakcji ze strony rodziców może doprowadzić do zaburzeń zdrowotnych.
czytaj więcej
Dieta dzieci pod lupą.
żywienie dzieci
Okres niemowlęctwa to niezwykle istotny czas w kształtowaniu nawyków żywieniowych człowieka. Decydujący wpływ na ten proces ma sposób, w jaki dzieci są karmione. Tymczasem jedynie 7% polskich mam stosuje się do zaleceń żywieniowych dla niemowląt. Takie niepokojące wnioski wynikają z badania „Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia niemowląt w wieku 6 i 12 miesięcy w populacji polskiej” przeprowadzonego przez ekspertów z Centrum Zdrowia Dziecka, we współpracy z Fundacją NUTRICIA.
czytaj więcej
Żywnościowe pułapki dla dzieci są do uniknięcia
żywienie dzieci
Ułożenie i konsekwentne przestrzeganie diety kilkuletniego dziecka jest nie lada wyzwaniem. Warto jednak wziąć pod lupę produkty, które wydają się odpowiednie, aby uchronić pociechę przed sztucznymi dodatkami lub przykrymi reakcjami alergicznymi.
czytaj więcej
Wielkanocne przysmaki dla najmłodszych
żywienie dzieci
Zbliżające się Święta Wielkanocne to doskonała okazja, aby w posiłkach malucha pojawiły się nowe i zdrowe przysmaki, np. jajka! To nie tylko główny składnik świątecznego menu, ale również wartościowe źródło składników odżywczych. Jakie dania z dodatkiem świątecznego jajka możemy zaserwować naszym pociechom i czy są one wskazane w ich diecie – podpowiadamy poniżej.
czytaj więcej
Strona 1 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ