zdrowie w ciąży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

zdrowie w ciąży

Niedobór witaminy D w czasie ciąży
zdrowie w ciąży
Cukrzyca ciążowa, bakteryjne zapalenie pochwy czy rzucawka przedporodowa* – to tylko niektóre ze skutków niedoboru witaminy D, które mogą wystąpić u kobiet w ciąży. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez ekspertów z Uniwersytetu Cork w Irlandii, aż u ponad 91% przebadanych przyszłych mam, stwierdzono jej znaczny deficyt. Zaskakuje też niska świadomość konsekwencji, które mogą wynikać z jej niedoboru - a przecież mówimy o zagrożeniu zdrowia czy nawet życia mamy i dziecka.
czytaj więcej
Trymestry ciąży
zdrowie w ciąży
Etapy ciąży dzielimy na tygodnie, miesiące i trymestry. Taki podział pomaga przyszłej mamie zorientować się co, dzieje się z nią i jej dzieckiem w konkretnym czasie trwania ciąży i ułatwia odliczanie czasu do porodu. Prawidłowa, donoszona ciążą trwa czterdzieści tygodni, co odpowiada dziecięciu miesiącom, czyli trzem trymestrom.
czytaj więcej
Sen w czasie ciąży
zdrowie w ciąży
Choć w trzecim trymestrze ciąży zapotrzebowanie na sen jest duże, to wiele kobiet nie może spokojnie przespać całej nocy. Przewracanie się z boku na bok w poszukiwaniu wygodnej pozycji jest frustrujące zwłaszcza, jeśli towarzyszy mu zmęczenie.
czytaj więcej
Marihuana w ciąży
zdrowie w ciąży
Debata o legalizacji marihuany w Polsce trwa w najlepsze. Zwolennicy i przeciwnicy depenalizacji prześcigają się w argumentach, które mają potwierdzić ich racje. My postanowiliśmy zabrać szczególny głos w tej dyskusji. Przedstawiamy wyniki badań dotyczących palenia marihuany w ciąży.
czytaj więcej
Dentysta w ciąży
zdrowie w ciąży
Nie ma w tym ani grama przesady. Wokół kobiet w ciąży narosło przez lata dużo mitów, które współcześnie są obalane. Jednym z popularniejszych i trzymających się mocno, jest mit o tym, że kobieta nie powinna w ciąży odwiedzać dentysty. To błąd, który może dużo kosztować. Często nie wiążemy stanu naszego uzębienia z chorobami, czy też ciążą, tymczasem jedno na drugie ma niebagatelny wpływ.
czytaj więcej
Dziecko owinięte pępowiną: kolizja pępowinowa
zdrowie w ciąży
Sama myśl, że pępowina może się zapętlić wokół szyi dziecka, wywołuje u przyszłych mam przerażenie. Nie do końca słusznie. Wprawdzie nie można takiego stanu bagatelizować, ale nie należy dać się ponosić wyobraźni.
czytaj więcej
Ciąża biochemiczna
zdrowie w ciąży
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Ostatki bez alkoholu? Tak się bawią kobiety w ciąży!
zdrowie w ciąży
Jesteś w ciąży, ale chcesz świętować koniec karnawału? Masz ochotę na zabawę, ale boisz się o zdrowie nienarodzonego maleństwa? Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko, więc nie wahaj się i zorganizuj imprezę w domu! Podpowiadamy, jak urządzić zdrową, bezpieczną, a zarazem pełną atrakcji imprezę.
czytaj więcej
Uważaj na oczy podczas wakacji
zdrowie w ciąży
Podczas wakacyjnego wyjazdu spędzamy wiele czasu na słońcu i w wodzie - morskiej i chlorowanej. Czynniki te niestety mogą zaszkodzić naszym oczom. Warto pamiętać o przestrzeganiu kilku zasad, żeby długo oczekiwany wakacyjny wyjazd nie zamienił się w traumę z powodu problemów ze wzrokiem – Szczególnie dotyczy to osób, które noszą soczewki kontaktowe – uważa dr Iwona Filipecka z bielskiej Kliniki Okulus.
czytaj więcej
Ciąża latem – co warto wiedzieć?
zdrowie w ciąży
Ciąża to dla kobiety wyjątkowy czas przygotowań do narodzin dziecka, a jednocześnie ogromne wyzwanie dla organizmu. Latem bardzo często przyszła mama staje przed dylematem: zrezygnować z wyjazdu wakacyjnego, czy nie? Okazuje się, że urlop w ciąży, nawet w zaawansowanym stanie, jest możliwy. Warto jednak pamiętać o kilku podstawowych zasadach.
czytaj więcej
Strona 1 z 8


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ