zdrowie dzieci | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

zdrowie dzieci

Zdrowe przekąski dla dziecka
zdrowie dzieci
Najczęściej na przekąskę dla dziecka wybierasz owoce? Świetnie! Jabłko, albo banan na drugie śniadanie lub podwieczorek to smaczna porcja witamin dla malucha. Co jednak podać dziecku, gdy krzywi się ono na widok owoców lub gdy po prostu chcesz urozmaicić dietę pociechy?
czytaj więcej
Czy zęby mleczne trzeba leczyć?
zdrowie dzieci
Mleczaki – pierwsze zęby naszych pociech. Czy warto je leczyć skoro i tak wypadną? Wszelki wątpliwości rozwiewa

specjalista stomatolog

, którego poprosiliśmy o wypowiedź.
czytaj więcej
Termometr dla dziecka
zdrowie dzieci
Jaki termometrem najlepiej zmierzyć dziecku temperaturę? Na rynku dostępnych jest wiele modeli, każdy kusi swoimi zaletami. Termometr elektroniczny, douszny, czołowy, w smoczku, na podczerwień. Jaki wybrać?
czytaj więcej
Kalendarz szczepień 2014: obowiązkowe i zalecane
zdrowie dzieci
Szczepienia ochronne to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony organizmu przed chorobami zakaźnymi. Zapewniają odporność na długi czas. Zobacz jakie szczepienia są obowiązkowe a jakie zalecane w roku 2014.
czytaj więcej
Angina u dziecka
zdrowie dzieci
Dziecko ma wysoką gorączkę i skarży się na ból gardła? Nie lekceważ tych objawów – mogą wskazywać na rozwijająca się w organizmie malca anginę, którą bezwzględnie trzeba leczyć.
czytaj więcej
Czym są rotawirusy - warto pytać i wiedzieć
zdrowie dzieci
Biegunka, wymioty, odwodnienie – to najczęściej kojarzące się rodzicom słowa związane z rotawirusami. O to, czym są zakażenia rotawirusowe zapytaliśmy pediatrę dr. Ernesta Kuchara z Kliniki Pediatrii i Chorób Infekcyjnych Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu
czytaj więcej
Ile jest cukru w napojach? Sprawdź!
zdrowie dzieci
Zarówno dorośli jak i dzieci kochają słodkie, często gazowane napoje. Zanim je jednak podasz, zastanów się, czy chcesz serwować zdrowie czy ogromną ilość cukru, który jest kompletnie niepotrzebny do prawidłowego funkcjonowania czy rozwoju. Co więcej – szkodzi.
czytaj więcej
Banan w diecie dziecka
zdrowie dzieci
Pochodzi z tropików. Ceniony za walory odżywcze i smakowe. Idealny dla małych dzieci oraz w lekkostrawnej diecie po zatruciu pokarmowym. Banan – źródło zdrowia dal Twojego malca.
czytaj więcej
Odruchy u noworodka
zdrowie dzieci
Dziecko rodzi się wyposażone w odruchy, często chroniące go i pomagające mu utrzymać się przy życiu. Dlatego, zanim zostaniesz wypisana ze szpitala, lekarz sprawdzi czy Twój maluszek ma między innymi odruch: Moro, ssania, stąpania, szukania, chwytny.
czytaj więcej
BLW Bobas Lubi Wybór!
zdrowie dzieci
Wprowadzanie nowych produktów do diety maluszka rozpoczyna wielką przygodę ze smakowaniem i jedzeniem. Dziecko poznaje otaczający świat również poprzez jedzenie i wspólne spędzanie czasu przy stole z rodziną.
czytaj więcej
Strona 1 z 15


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ