zabawy z dziećmi | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

zabawy z dziećmi

Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!
zabawy z dziećmi
Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.
czytaj więcej
Wywiad: Sposoby na nudę, czyli zajęcia dla dzieci i rodziców
zabawy z dziećmi
Każdemu rodzicowi zależy na rozwijaniu pasji i zainteresowań swoich dzieci. Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla swojej pociechy opowiada Joanna Mentel, prowadząca zajęć kulinarne artystyczne i artystyczno-psychologiczne dla dzieci.
czytaj więcej
Korzyści płynące z zabawy
zabawy z dziećmi
Mały człowiek rozwija się w sposób naturalny, zdobywając coraz więcej umiejętności pozwalających mu oddalać się od ścisłej kontroli i opieki dorosłych. Stawia swoje pierwsze kroki w drodze do zdobycia upragnionej niezależności. Zabawa jest formą, która umożliwia mu eksplorowanie świata w dążeniu do własnego celu.
czytaj więcej
Zabawy z maluszkiem
zabawy z dziećmi
Duże czy małe, dziecko w każdym wieku potrzebuje kontaktu z rodzicami. Pieszczot, zabaw i radosnego, beztroskiego baraszkowania. To nie tylko ogromna przyjemność, ale również nauka.
czytaj więcej
Przezorny rodzic – bezpieczna zima
zabawy z dziećmi
Do zimy nie sposób mieć obojętny stosunek. Jedni ją kochają, inni jej nienawidzą. Dla natury jest porą snu, a dla dzieci lawiną prezentów od Mikołaja. Dorośli organizują w tym okresie zimowe zawody, a najmłodsi na wszelkie sposoby cieszą się z dobrodziejstw jakie niosą ze sobą śnieg i mróz. Zachowajmy jednak stosowną czujność, by nasze maluchy nie były narażone na zimowe niebezpieczeństwa.
czytaj więcej
Wywiad: Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?
zabawy z dziećmi
Jak obudzić w dziecku ciekawość świata? Które gry i zabawy pomagają kształtować wrodzony potencjał i zdolności dziecka ? O tym jak twórczo wspierać rozwój malucha, a czego unikać rozmawiamy z Natalią Minge, współautorką książki „Jak kreatywnie wspierać rozwój dziecka?”.
czytaj więcej
Świąteczne zabawy
zabawy z dziećmi
Czas Bożego Narodzenia to okres rodzinnych spotkań, wspólnego kolędowania, rozmów i…zabawy. Zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszka dziecko, nie ma mowy o nudzie. Telewizor czy komputer to nie jedyny sposób spędzania świątecznego czasu. Oto kilka pomysłów na wspólne, rodzinne zabawy z najmłodszymi.
czytaj więcej
Jak wspomagać pamięć i wyobraźnię małego dziecka?
zabawy z dziećmi
Sprawne funkcjonowanie pamięci i rozwój wyobraźni małego dziecka są nieodzowne w procesie kształtowania się myślenia abstrakcyjnego. Stworzenie warunków sprzyjających doskonaleniu się tych funkcji psychicznych należy do zadań rodziców. Jak pomóc maluchowi we wczesnym wieku przedszkolnym?
czytaj więcej
Baw się, na zdrowie!
zabawy z dziećmi
Zabawa od narodzin do przedszkola stanowi nieodłączny element życia małego człowieka. Dzięki niej dziecko poznaje swoje możliwości, otoczenie i zachowania innych ludzi. Odgrywa ogromną rolę w rozwoju inteligencji dziecka i uczy zachowań w grupie. Jak zmienia się w kolejnych latach życia malucha?
czytaj więcej
Tata – najważniejsza kariera
zabawy z dziećmi
Autorytet, opiekun, przewodnik, nauczyciel – jednym słowem: ojciec, tatuś, tatko. Nie zastąpi go nawet najlepsza matka. Mama otacza dziecko czułą miłością i uczy wrażliwości, a tata pokazuje, jak zdobywać świat. Podobno ojcostwo to najważniejsza kariera w życiu mężczyzny.
czytaj więcej
Strona 1 z 5


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ