wychowanie dzieci | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

wychowanie dzieci

Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!
wychowanie dzieci
Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.
czytaj więcej
Gdzie tanio na wakacje w Polsce.
wychowanie dzieci
Wakacje spędzone na kempingu zyskują coraz większą rzeszę zwolenników. Taka forma wypoczynku z pewnością ma więcej zalet, niż wad, przede wszystkim dlatego, że taki wyjazd nie naraża nas na wysokie koszty, poza tym mamy dużo większy kontakt z naturą aniżeli zdecydowalibyśmy się na pobyt w hotelu. Bardzo ważnym kryterium jest także mnogość ofert pól kempingowych, które w zasadzie są wszędzie. Wakacje w przyczepie z dzieckiem niestety nadal budzą wiele obaw, czy na kempingu będą odpowiednie warunki dla malucha? Według nas każdy kemping powinien być przyjazny najmłodszym - w końcu wakacje spędza się z rodziną.
czytaj więcej
Wywiad: Sposoby na nudę, czyli zajęcia dla dzieci i rodziców
wychowanie dzieci
Każdemu rodzicowi zależy na rozwijaniu pasji i zainteresowań swoich dzieci. Jak wybrać odpowiednie zajęcia dla swojej pociechy opowiada Joanna Mentel, prowadząca zajęć kulinarne artystyczne i artystyczno-psychologiczne dla dzieci.
czytaj więcej
Kalendarz szczepień 2014: obowiązkowe i zalecane
wychowanie dzieci
Szczepienia ochronne to jeden z najskuteczniejszych sposobów ochrony organizmu przed chorobami zakaźnymi. Zapewniają odporność na długi czas. Zobacz jakie szczepienia są obowiązkowe a jakie zalecane w roku 2014.
czytaj więcej
Pomysły na jesienne spacery
wychowanie dzieci
Czas letnich upałów za nami. Pani jesień puka do naszych okien, zwiastując swoje przybycie spadającymi liśćmi, kasztanami i żołędziami. Słoneczko przeplatane ciepłym wiatrem zachęca do spacerów. Czy warto? Tak! Tym bardziej że pobyt na świeżym powietrzu w okresie jesiennym zahartuje malucha a spacer o tej porze roku wcale nie musi być nudny!
czytaj więcej
Turystyczna oferta first minute – czy warto?
wychowanie dzieci
Początek roku to czas, w którym biura podróży zaczynają promować nowe oferty wyjazdów wakacyjnych. To dobra okazja dla tych, którzy polują na okazje, ponieważ mogą wówczas zaoszczędzić ok. 30 – 40 proc. Trzeba jednak uważać, gdyż umowy podpisywane z biurem podróży mogą zawierać kruczki prawne. Na co więc zwrócić uwagę, decydując się na zakup takich wczasów?
czytaj więcej
Urlop ojcowski 2013
wychowanie dzieci
Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, przeznaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.
czytaj więcej
Korzystanie z urlopu ojcowskiego – co mówią statystyki?
wychowanie dzieci
Wydłużenie urlopu ojcowskiego jest już faktem. Od stycznia bieżącego roku ojcowie-pracownicy mają możliwość uzyskania dwóch tygodni zwolnienia od pracy na rzecz opieki nad nowo narodzoną pociechą. Czy korzystają z tego prawa?
czytaj więcej
Wywiad: Jak rozmawiać z dzieckiem o orientacji seksulanej?
wychowanie dzieci
Dyskusje, które obecnie toczą się w przestrzeni publicznej często dotyczą związków homoseksualnych i praw do posiadania potomstwa przez osoby pozostające w takich relacjach. Jak rozmawiać z dzieckiem na temat orientacji seksualnej? W jaki sposób wyjaśnić sytuację, gdy kolega z przedszkola ma dwie mamy? Na te pytania odpowie Alina Synakiewicz – pedagożka, edukatorka seksualna, trenerka umiejętności psychospołecznych, związana z Grupą Edukatorów Seksualnych Ponton.
czytaj więcej
Różne kraje, różne zwyczaje
wychowanie dzieci
W Armenii wierzą, że szklanka piwa dziennie wspomaga laktację, w Rosji tę rolę pełni bułka z masłem i herbata z mlekiem. Cesarskie cięcie w Meksyku to norma, natomiast w Japonii uważa się, że samo podanie znieczulenia, nie uczyni z kobiety prawdziwej matki. Jakie zwyczaje związane z ciążą i wychowaniem panują w różnych zakątkach ziemi? Zapraszamy do lektury.
czytaj więcej
Strona 1 z 16


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ