wcześniak | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

wcześniak

Pierwsze powitanie czyli budowanie więzi od 1 dnia życia
wcześniak
Więź to budowanie relacji, wzajemność i silne przywiązanie, które rozwija się pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. To dzięki niej rodzice otaczają je miłością i czułością, rozpoznają i reagują na każdy rodzaj jego płaczu oraz są gotowi zrobić wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo i szczęście.
czytaj więcej
Znaczenie dotyku matki w prawidłowym rozwoju dziecka
wcześniak
Dotyk jest jedynym zmysłem uniwersalnym, który rozwija się w łonie matki od 7. tygodnia ciąży jako pierwszy i jest powiązany z innymi zmysłami, m.in. bólu, ruchu, czucia nacisku. Dotyk wpływa na całokształt prawidłowego rozwoju maluszka i umiejętność poznawania świata. Kształtuje on sferę neurofizjologii dziecka, jego rozwój fizyczny, psychiczny, a także zdolności emocjonalne, poznawcze i adaptacyjne.
czytaj więcej
Wywiad: Bank Mleka w Polsce
wcześniak
Co to są banki mleka? W jakim celu się je tworzy? O profesjonalnych placówkach pozyskiwania i przechowywania naturalnego pokarmu rozmawiamy z Panią Aleksandrą Wesołowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Banku Mleka Kobiecego.
czytaj więcej
Kangurowanie
wcześniak
Skóra do skóry, ciało do ciała. Przez dziewięć miesięcy ciąży więź, jaka kształtuje się między matką i dzieckiem ma najbardziej intymny i fizyczny charakter. Nienarodzony maluch dosłownie zanurzony jest w organizmie matki, odżywiając się, wydalając i przyswajając tlen tylko dzięki biologicznej symbiozie, która między nimi powstaje. Nic dziwnego, że pierwsze chwile po porodzie mogą być dla noworodka traumatyczne – w jednej chwili musi zmierzyć się w wyzwaniami całkowicie nowego środowiska, tracąc jednocześnie to, co bliskie i znane. Ciało matki.
czytaj więcej
Zespół nagłej śmierci łóżeczkowej
wcześniak
Każdy rodzic po urodzeniu się dziecka stara się zapewnić mu jak najlepszą opiekę i być z nim bez przerwy. Są jednak sytuacje, których nie możemy przewidzieć, ani im zapobiec. Jedną z nich jest zespół nagłej śmierci łóżeczkowej, zwany też SIDS (od angielskiego Sudden Infant Death Syndrome).
czytaj więcej
Bliźnięta – podwójne szczęście…
wcześniak
Jak powstają ciąże mnogie? Czy mamy na nie wpływ? Dlaczego bliźnięta wbrew pozorom najczęściej nie są identyczne?
czytaj więcej
By nie urodził się za wcześnie
wcześniak
To ważne, aby dziecko które nosisz pod sercem urodziło się o czasie – wtedy będzie gotowe do życia poza Twoim łonem. Pamiętaj, że możesz wiele zrobić, aby zminimalizować ryzyko porodu przedwczesnego.
czytaj więcej
Wcześniak – dlaczego moje dziecko?
wcześniak
Mamy wcześniaków bardzo często obwiniają się o to, że ich dziecko przyszło na świat na długo przed spodziewanym terminem porodu. Jednak istnieje wiele powodów, dla których maluszki wybierają się na świat przed czasem. I w większości przypadków poród przedwczesny następuje z przyczyn niezależnych od matki. Z przyczyn, którym nie mogła zapobiec.
czytaj więcej
Bank mleka w Polsce
wcześniak
W Polsce powstaje pierwszy w naszym kraju bank mleka kobiecego. To duża szansa dla dzieci, których matki z przyczyn losowych nie mogą karmić naturalnym pokarmem.
czytaj więcej
Kangurowanie wcześniaków
wcześniak
Kangurowanie to bezpieczna i bardzo skuteczna metoda pomagająca noworodkom, zwłaszcza wcześniakom, przystosować się do nowej rzeczywistości. Bliski kontakt z mamą jest dla maluszka równie niezbędny co wysokiej klasy sprzęt medyczny.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ