trzylatek | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

trzylatek

Rodzinne zabawy na zdrowie!
trzylatek
Spędzacie całe lato w mieście? A może jedziecie na krótką wycieczkę z biura podróży i nie macie pomysłu na resztę wakacji? Lato spędzone w domu może być naprawdę udane – wystarczy odrobina fantazji i motywacja do ruszenia się poza własne cztery kąty. Podpowiadamy co można w robić, gdy za oknem dopisuje pogoda.
czytaj więcej
Piknik z maluchem
trzylatek
Dzieci powinny jak najwięcej czasu spędzać na świeżym powietrzu. Majówka, czy też tradycyjny piknik to doskonała okazja, by miło spędzić dzień oraz dotlenić organizm. Jak jednak ubrać malucha by wygadał modnie, a strój był komfortowy?
czytaj więcej
Maluch na rowerze – pierwsze przygody
trzylatek
Dla malucha świat jest pełen miłych niespodzianek – nie tylko wizualnych, zapachowych, ale także sensorycznych i motorycznych. Nic dziwnego, że kiedy dzieci odkrywają przyjemność płynącą z jazdy na rowerku, potrafią oddawać się pasji jeżdżenia długo i nieprzerwanie. Warto dowiedzieć się wszystkiego o korzyściach i zasadach korzystania z tego pojazdu.
czytaj więcej
Miejsca relaksu, w które zabierzesz dziecko
trzylatek
Czasy, kiedy młoda mama była zmuszona do siedzenia w domu z dzieckiem już dawno minęły. Każda kobieta ma prawo do rozrywki i relaksu. Co jednak, gdy nie ma z kim zostawić dziecka lub nie może tego zrobić (np. z uwagi na karmienie piersią)? Może je zabrać ze sobą!
czytaj więcej
Poznaj Świętego Mikołaja
trzylatek
Święta to czas, który w sposób oczywisty łączymy z postacią Świętego Mikołaja, wtedy też pojawia się wiele pytań ze strony dzieci dotyczących jego osoby. Kim był naprawdę i gdzie mieszkał? Czy w innych krajach też się pojawia? Nie wspominając już o pytaniu czy rzeczywiście istnieje i przynosi prezenty.
czytaj więcej
O złości, co wszystkim szkodzi...
trzylatek
Krzyk to pierwsze narzędzie komunikacji dziecka z otoczeniem. Maluch bardzo szybko uczy się, że gdy płacze i krzyczy, rodzice reagują. W kolejnych miesiącach i latach, do gamy doświadczanych przez małego człowieka emocji, bardzo szybko dołącza złość. I chociaż jest ona uczuciem naturalnym, gdy przybiera skrajną postać w ataku histerii, potrafi całkowicie zdezorganizować życie rodzica.
czytaj więcej
Gimnastyka buzi i języka
trzylatek
Każde dziecko, które dopiero uczy się mówić, przekręca głoski, skraca wyrazy, przestawia kolejność sylab. Upraszcza sobie w ten sposób trudną wymowę języka ojczystego. Jest to proces naturalny i nosi nazwę swoistej mowy dziecięcej. Ma on jednak swoje prawidła i dlatego trudno czasami odróżnić zjawiska naturalne od wady wymowy. Na szczęście coraz więcej pedagogów zdaje sobie sprawę z wagi problemu i dokształca się w zakresie logopedii.
czytaj więcej
Baw się, na zdrowie!
trzylatek
Zabawa od narodzin do przedszkola stanowi nieodłączny element życia małego człowieka. Dzięki niej dziecko poznaje swoje możliwości, otoczenie i zachowania innych ludzi. Odgrywa ogromną rolę w rozwoju inteligencji dziecka i uczy zachowań w grupie. Jak zmienia się w kolejnych latach życia malucha?
czytaj więcej
Wielkanoc
trzylatek
Nie jest prawdą, iż Wielkanoc przysparza dzieciom mniej radości niż Boże Narodzenie. Malowanie pisanek jest tak samo fascynujące jak ubieranie choinki a świąteczne śniadanie nie jest mniej smaczne od kolacji wigilijnej. Wystarczy tylko wszystko dobrze zaplanować i zorganizować, by Święta Wielkanocne kojarzyły się Twojemu maluszkowi z radosnym czasem rodzinnym.
czytaj więcej
Fryzury dla dzieci
trzylatek
Dzieci są bardzo ruchliwe i chcą poznawać świat. Warto więc zadbać o taką fryzurę, która nie krępuje ich ruchów, w której czują się dobrze i wygodnie. Oto kilka porad, które pozwolą nam tego dokonać.
czytaj więcej
Strona 1 z 4


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ