skurcze porodowe | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

skurcze porodowe

Jak przyspieszyć poród?
skurcze porodowe
Jedynie 5 % kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym przez lekarza terminie. Poród terminowy to ten pomiędzy 38 a 42 tygodniem ciąży. Ciąże przenoszone są wskazaniem do wywołania porodu.
czytaj więcej
Wywiad: Kilka pytań o poród
skurcze porodowe
Fora internetowe puchną od pytań, zadawanych przez ciężarne kobiety. Przyszłe mamy szukają informacji na temat objawów porodu, formalności jakie czekają je po przybyciu do szpitala oraz tego jak wygląda sala porodowa. My pytamy o to specjalistę - lek.med. Grzegorza Fengera, Zastępcę Ordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka.
czytaj więcej
Zanim pojedziesz do szpitala
skurcze porodowe
Wiele kobiet wraz z poczuciem pierwszego skurczu wsiada w samochód i każe się zawieźć jak najszybciej do szpitala. Tymczasem wiele placówek nie przyjmuje pacjentek, które nie są jeszcze w aktywnej fazie rodzenia. Dlatego pierwszy okres porodu możesz spędzić w domu. Tym bardziej że trwa on średnio od 9 do 12 godzin.
czytaj więcej
Mini przewodnik po skurczach w ciąży
skurcze porodowe
Skurcze są największym sprzymierzeńcem każdej rodzącej siłami natury mamy. Prowadzą do zróżnicowania wewnętrznego macicy, dzięki czemu jej górna część rytmicznie przesuwa główkę dziecka wzdłuż kanału rodnego, natomiast dolny odcinek staje się cieńszy, ułatwiając wydanie dziecka na świat. Z drugiej strony dla sporej grupy rodzących to właśnie skurcze są najboleśniejszym (a zarazem trwającym najdłużej!) elementem porodu. Co ciekawe, macica kurczy się przez większą część ciąży! Dowiedz się, jak rozpoznawać skurcze, i czy ich występowanie w poszczególnych trymestrach może być powodem do niepokoju!
czytaj więcej
Przyjemność rodzenia - orgazm w trakcie porodu
skurcze porodowe
Ekstaza, nieporównywalna z żadnym wcześniejszym doświadczeniem. Przeżycie pozwalające doświadczyć pełni kobiecości. Rozkosz, która przenika każdą komórkę ciała, trwająca dłużej, niż możesz sobie wyobrazić. Wiesz, o czym mowa? O porodzie, oczywiście.
czytaj więcej
Jeść czy nie jeść, oto jest pytanie
skurcze porodowe
Poród to wielkie wyzwanie dla organizmu kobiety. Wiadomo - aby mieć dużo sił, trzeba być najedzonym. Ale czy podczas porodu będzie Ci wolno zjeść kanapkę lub batonika?
czytaj więcej
Pakujemy torbę do szpitala
skurcze porodowe
W momencie kiedy poczujesz pierwsze skurcze porodowe, nie będziesz mieć głowy do zastanawiania się nad tym, co zabrać ze sobą do szpitala. Dlatego już na parę tygodni przed planowanym porodem, zrób listę niezbędnych rzeczy, jakie powinny się znaleźć w torbie, którą zabierzesz na porodówkę.
czytaj więcej
Dokumenty czyli szpitalna biurokracja
skurcze porodowe
Robisz listę rzeczy, które obowiązkowo muszą znaleźć się w szpitalnej torbie. Nie zapomnij o dokumentach. Po przyjeździe na porodówkę na pewno zostaniesz o nie poproszona.
czytaj więcej
Poród w domu? To możliwe!
skurcze porodowe
Jeśli panicznie boisz się szpitalnych ścian, być może poród w domu jest dla Ciebie rozwiązaniem. Zanim jednak podejmiesz decyzję, dowiedz się jak najwięcej na ten temat – w końcu do takiego porodu musisz się odpowiednio przygotować.
czytaj więcej
Poród – gdy nadejdzie wielki dzień
skurcze porodowe
Im bliżej do porodu, tym większy odczuwasz niepokój i zastanawiasz się, czy już wszystko wiesz na ten temat. Oto garść informacji, które mogą Ci się przydać.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ