rozwój niemowlaka | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

rozwój niemowlaka

Wanienka dla dziecka
rozwój niemowlaka
Na liście rzeczy, które trzeba zakupić nowonarodzonemu maleństwu nie powinno zabrnąć wanienki. Często wybór odpowiedniego modelu sprawia rodzicom niemały kłopot.
czytaj więcej
Świat nie jest czarno-biały – jak widzą niemowlęta?
rozwój niemowlaka
Jedzenie, pampersy i sen - świat noworodka jest prosty i zarysowany w biało-czarnych barwach. Tak samo widzi on świat i przedmioty dookoła. Być może ciężko to sobie nam wyobrazić, ale wzrok noworodka jest jak obiektyw starego aparatu fotograficznego. Robi rzeczywistości czarno-białe, najczęściej rozmazane „zdjęcia”.
czytaj więcej
Błędy w usypianiu dzieci
rozwój niemowlaka
Maluszek śpi niespokojnie a wieczorem marudzi i nie chce zasnąć? Być może popełniasz jakieś błędy. Wyeliminowanie ich zwiększa prawdopodobieństwo że się wyśpicie: Twoje dziecko i Ty!
czytaj więcej
Odruchy u noworodka
rozwój niemowlaka
Dziecko rodzi się wyposażone w odruchy, często chroniące go i pomagające mu utrzymać się przy życiu. Dlatego, zanim zostaniesz wypisana ze szpitala, lekarz sprawdzi czy Twój maluszek ma między innymi odruch: Moro, ssania, stąpania, szukania, chwytny.
czytaj więcej
Pierwsze powitanie czyli budowanie więzi od 1 dnia życia
rozwój niemowlaka
Więź to budowanie relacji, wzajemność i silne przywiązanie, które rozwija się pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. To dzięki niej rodzice otaczają je miłością i czułością, rozpoznają i reagują na każdy rodzaj jego płaczu oraz są gotowi zrobić wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo i szczęście.
czytaj więcej
Wpływ naturalnego karmienia na rozwój dziecka
rozwój niemowlaka
Czy wiesz, że największy skarb, jaki możesz dać dziecku, nosisz w sobie? I jest to nie tylko miłość, ale i pokarm. Wpływ naturalnego karmienia na rozwój dziecka jest ogromny i wielokierunkowy. Mleko matki wzmacnia odporność dziecka, chroni przed wieloma chorobami. Badania wykazały również, że naturalne karmienie wspomaga rozwój mózgu. Zalety karmienia piersią nie ograniczają się jednak do sfery fizycznej i psychicznej, bowiem naturalne karmienie wpływa także na rozwój społeczny naszego maleństwa.
czytaj więcej
Znaczenie dotyku matki w prawidłowym rozwoju dziecka
rozwój niemowlaka
Dotyk jest jedynym zmysłem uniwersalnym, który rozwija się w łonie matki od 7. tygodnia ciąży jako pierwszy i jest powiązany z innymi zmysłami, m.in. bólu, ruchu, czucia nacisku. Dotyk wpływa na całokształt prawidłowego rozwoju maluszka i umiejętność poznawania świata. Kształtuje on sferę neurofizjologii dziecka, jego rozwój fizyczny, psychiczny, a także zdolności emocjonalne, poznawcze i adaptacyjne.
czytaj więcej
Jeszcze nie chodzi a już pływa
rozwój niemowlaka
Każdy maluszek, który nie potrafi jeszcze siadać, już może pluskać się w wodzie. Zabawy w wannie są dla malca znakomitą gimnastyką, która poprawia nie tyko sprawność ruchową, ale i zdolności koordynacyjne.
czytaj więcej
Rola aktywności ruchowej
rozwój niemowlaka
Ruch jest jednym z podstawowych czynników gwarantujących prawidłowy rozwój dzieci. Poprzez nabywane w kolejnych miesiącach rozwoju umiejętności ruchowe, dziecko komunikuje się z otaczającym je środowiskiem, prawidłowo reaguje na płynące z niego bodźce, uzewnętrznia swoje potrzeby i emocje. Aktywność ruchowa ma wpływ na kształtowanie się u dziecka czynności poznawczych. Aktywność ruchowa zmienia się dynamicznie wraz ze wzrostem dziecka, jest inna u noworodków, inna u starszych niemowląt czy małych dzieci.
czytaj więcej
Pierwsza wizyta u alergologa
rozwój niemowlaka
Wybierasz się z dzieckiem do alergologa? Przeczytaj, jak powinnaś się do tej wizyty przygotować, co powinnaś ze sobą zabrać i jakie pytania zada lekarz.
czytaj więcej
Strona 1 z 10


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ