rozwój dziecka | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

rozwój dziecka

Wspólna zabawa klockami – maluchy to lubią!
rozwój dziecka
Einstein powiedział niegdyś, że kreatywność to zabawa inteligencji. Jak rozwijać ją u najmłodszych? Na przykład wznosząc wspólne budowle z klocków. Uniwersalne i ponadczasowe klocki choć należą do tych najprostszych zabawek, są uwielbiane przez dzieci. Dzięki różnorodnym kształtom, kolorom dają ogromny wachlarz możliwości i są nieustającym źródłem inspiracji do zabawy.
czytaj więcej
Pomysły na jesienne spacery
rozwój dziecka
Czas letnich upałów za nami. Pani jesień puka do naszych okien, zwiastując swoje przybycie spadającymi liśćmi, kasztanami i żołędziami. Słoneczko przeplatane ciepłym wiatrem zachęca do spacerów. Czy warto? Tak! Tym bardziej że pobyt na świeżym powietrzu w okresie jesiennym zahartuje malucha a spacer o tej porze roku wcale nie musi być nudny!
czytaj więcej
Do jakiego wieku dziecko może zezować?
rozwój dziecka
To pytanie często zadają sobie świeżo upieczeni rodzice. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, poprosiliśmy o wypowiedź

okulistę

.
czytaj więcej
Wywiad: Dzieci w świecie dobrych dźwięków
rozwój dziecka
Świat dźwięków pełen jest harmonii, która w szczególny sposób potrafi koić ciało i duszę. Dzieci kochają muzykę, bo jest dla nich czymś naturalnym. Odbierają ją instynktownie, jako źródło radości, zabawy, dobrej energii. Co więcej, paleta brzmień ma pozytywny wpływ na ich rozwój i psychikę. Stają się spokojniejsze, bardziej kreatywne, spostrzegawcze i twórcze. O maluchach i ich spotkaniu z dźwiękami opowiada Monika Doroszkiewicz, specjalistka terapii i masażu dźwiękiem.
czytaj więcej
Tyle muzyki! Czyli o pożytkach ze śpiewania dzieciom
rozwój dziecka
Wiele artykułów namawia do zabawy, opisuje jak ile dobrego kryje każda, nawet najprostsza. Dlaczego zatem nie bawić się w muzykę? Potrzeba tylko trochę chęci i odwagi.
czytaj więcej
Odruchy u noworodka
rozwój dziecka
Dziecko rodzi się wyposażone w odruchy, często chroniące go i pomagające mu utrzymać się przy życiu. Dlatego, zanim zostaniesz wypisana ze szpitala, lekarz sprawdzi czy Twój maluszek ma między innymi odruch: Moro, ssania, stąpania, szukania, chwytny.
czytaj więcej
Kiedy wybrać się z dzieckiem do logopedy?
rozwój dziecka
Przekręcanie głosek, seplenienie czy niewyraźna mowa maluszka może nasuwać pytanie: czy moje dziecko powinno skorzystać z pomocy specjalisty? Pytamy logopedę.
czytaj więcej
Urlop ojcowski 2013
rozwój dziecka
Urlopy po narodzinach dziecka to uprawnienia, z których pracownicy korzystają często i chętnie. Ostatnio coraz większym zainteresowaniem cieszą się te, przeznaczone dla ojców. Umożliwiają tatusiom zaangażowanie się w opiekę nad niemowlakiem już w pierwszym roku jego życia. Od 1 września 2013 roku w zakresie tych uprawnień szykują się kolejne korzystne zmiany.
czytaj więcej
Korzystanie z urlopu ojcowskiego – co mówią statystyki?
rozwój dziecka
Wydłużenie urlopu ojcowskiego jest już faktem. Od stycznia bieżącego roku ojcowie-pracownicy mają możliwość uzyskania dwóch tygodni zwolnienia od pracy na rzecz opieki nad nowo narodzoną pociechą. Czy korzystają z tego prawa?
czytaj więcej
Rodzinne zabawy na zdrowie!
rozwój dziecka
Spędzacie całe lato w mieście? A może jedziecie na krótką wycieczkę z biura podróży i nie macie pomysłu na resztę wakacji? Lato spędzone w domu może być naprawdę udane – wystarczy odrobina fantazji i motywacja do ruszenia się poza własne cztery kąty. Podpowiadamy co można w robić, gdy za oknem dopisuje pogoda.
czytaj więcej
Strona 1 z 17


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ