przygotowanie do ciąży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

przygotowanie do ciąży

Ciąża biochemiczna
przygotowanie do ciąży
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Najlepszy czas na dziecko
przygotowanie do ciąży
Tykający zegar biologiczny przez wiele kobiet odczuwany jest jako ogromny stres. Presja wywierana przez społeczeństwo, otoczenie, czy najbliższą rodzinę, ma nierzadko negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Tymczasem dylemat - kiedy najlepiej zdecydować się na dziecko? - pozostaje. Wątpliwości przybywa i niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
czytaj więcej
Mięśniaki a ciąża
przygotowanie do ciąży
Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie znane. Te łagodne guzy narządu rodnego kobiety początkowo nie dają o sobie znać. Gdy urosną, mogą wywoływać dolegliwości. Warto je wyleczyć jeszcze w okresie planowania potomstwa. A co w czasie ciąży? Czy są niebezpieczne dla mamy i maluszka?
czytaj więcej
O wpływie diety na płeć dziecka
przygotowanie do ciąży
Jeśli chciałybyście mieć wpływ na płeć swojego dziecka, warto przyjrzeć się swojej diecie. Odpowiednie odżywianie i dobór składników zwiększą bowiem wasze szanse na urodzenie maluszka o określonej płci.
czytaj więcej
Ciąża po czterdziestce
przygotowanie do ciąży
Czasy gdy ciąża w dojrzałym wieku była głównie wynikiem „wpadki” to już przeszłość – dziś coraz więcej kobiet odkłada decyzję o powiększeniu rodziny, żyjąc w przeświadczeniu, że na potomstwo zawsze będzie czas. Statystyki mówią nie tylko o przesunięciu wieku, w którym kobiety rodzą swoje pierwsze dziecko, ale też o podwojeniu liczby pań, które zostają mamami ok. 40. roku życia. I choć postęp medycyny pozwala większości z nich spokojnie przetrwać okres ciąży, warto mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad późnego macierzyństwa.
czytaj więcej
Naturalne metody planowania rodziny
przygotowanie do ciąży
W obecnych czasach firmy farmaceutyczne prześcigają się we wprowadzaniu na rynek coraz to bardziej nowoczesnych i ułatwiających kobietom życie środków antykoncepcyjnych. Kobiety stosują tabletki antykoncepcyjne, wkładki domaciczne, środki plemnikobójcze, krążki dopochwowe czy plastry antykoncepcyjne zapominając o naturalnych metodach. Przy ich zastosowaniu występuje (według wskaźnika Pearla) dość duży odsetek zapłodnień, nie znaczy to chyba jednak, że nie warto ich poznać?
czytaj więcej
Macierzyństwo – prawdy i mity
przygotowanie do ciąży
Macierzyństwo to wyjątkowy okres. Wiele z nas ma jednak kilka błędnych o nim wyobrażeń. Na ogół wizje te mają swoje źródło w mediach czy w tak zwanych mądrościach obiegowych. Czas wreszcie, by obalić choć kilka z nich!
czytaj więcej
Ciąża po ciąży – to możliwe!
przygotowanie do ciąży
Jeśli jesteś mamą niemowlęcia i pragniesz mieć szybko drugie dziecko, musisz o siebie zadbać w sposób szczególny. Przeczytaj, na co powinnaś teraz zwrócić uwagę i co zmienić w codziennym życiu, aby kolejna ciąża była bezpieczna: dla Ciebie i dla rozwijającego się w Twoim brzuchu maluszka.
czytaj więcej
By nie urodził się za wcześnie
przygotowanie do ciąży
To ważne, aby dziecko które nosisz pod sercem urodziło się o czasie – wtedy będzie gotowe do życia poza Twoim łonem. Pamiętaj, że możesz wiele zrobić, aby zminimalizować ryzyko porodu przedwczesnego.
czytaj więcej
Kochajcie się!
przygotowanie do ciąży
Trzeba się kochać - to warunek podstawowy, aby możliwe było poczęcie dziecka. Ale kiedy to robić, w jakich pozycjach i jak często? Poznaj kilka zasad, których stosowanie pomoże Ci zajść w ciążę.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ