poród | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

poród

Jak przyspieszyć poród?
poród
Jedynie 5 % kobiet rodzi dokładnie w wyznaczonym przez lekarza terminie. Poród terminowy to ten pomiędzy 38 a 42 tygodniem ciąży. Ciąże przenoszone są wskazaniem do wywołania porodu.
czytaj więcej
Akcesoria podczas porodu
poród
Aby pomóc kobietom podczas porodu, szpitale wyposażają swoje sale porodowe w akcesoria, które mają przynosić ulgę i działać odprężająco. Jak ich używać? Czy naprawdę pomagają? Oto krótki przegląd.
czytaj więcej
Wywiad: Pomarańczowa skórka czyli cellulit
poród
Cellulit to problem wielu kobiet, który coraz częściej dotyka nastolatki jak i kobiety o szczupłej budowie ciała. Jak możemy mu zapobiegać, a jak poradzić sobie z nim, gdy już pojawi się na naszej skórze? Na te pytania odpowie Paulina Kołomyjska ze Studia Promocji Zdrowia i Urody – Active Woman.
czytaj więcej
Czy zrobienie lewatywy przed porodem jest konieczne?
poród
Wykonanie lewatywy przed porodem spędza sen z powiek wielu przyszłym mamom. Czy rzeczywiście jej stosowanie jest konieczne?

Pytamy położną.

czytaj więcej
Połóżna: nowy ekspert na naszym forum!
poród
Na naszym forum - nowy ekspert! Witamy Panią Izabelę Rybacką, położną! Zachęcamy do zadawania pytań!
czytaj więcej
Wywiad: Kilka pytań o poród
poród
Fora internetowe puchną od pytań, zadawanych przez ciężarne kobiety. Przyszłe mamy szukają informacji na temat objawów porodu, formalności jakie czekają je po przybyciu do szpitala oraz tego jak wygląda sala porodowa. My pytamy o to specjalistę - lek.med. Grzegorza Fengera, Zastępcę Ordynatora Oddziału Ginekologiczno - Położniczego Śląskiego Instytutu Matki i Noworodka.
czytaj więcej
Nacięcie krocza podczas porodu – czy jest konieczne?
poród
W związku z licznymi kontrowersjami narastającymi wokół tematu nacinania krocza podczas porodu oraz dużymi obawami pacjentek, wyrażanymi m.in. na forach internetowych, poruszamy dzisiaj temat prawidłowego wykonywania tego zabiegu oraz wyjaśniamy cel jego wykonywania. Poprosiliśmy o wypowiedź lekarza.
czytaj więcej
Pierwsze objawy porodu
poród
Siedzisz jak na szpilkach, wypatrując zwiastunów zbliżającego się nieuchronnie porodu. Podpowiadamy, jakie sygnały da Ci organizm, podpowiadając iż zbliża się wielka chwila narodzin Twojego maluszka.
czytaj więcej
Hypnobirthing czyli hipnoporód: hipnoza przy porodzie
poród
Współczesna medycyna serwuje nam coraz to nowsze metody uśmierzania bólu podczas porodu. Hipnoza matki podczas narodzin dziecka od wielu lat popularna jest w USA i Wielkiej Brytanii. Hypnobirthing zawitał również w Polsce.
czytaj więcej
Ślad po cesarskim cięciu
poród
Jeśli myślisz, że po porodzie metodą cesarskiego cięcia już nigdy nie włożysz bikini, jesteś w błędzie! Jak dbać o bliznę po porodzie, by szybko i dobrze się zagoiła? Oto kilka porad.
czytaj więcej
Strona 1 z 7


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ