połóg | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

połóg

Ślad po cesarskim cięciu
połóg
Jeśli myślisz, że po porodzie metodą cesarskiego cięcia już nigdy nie włożysz bikini, jesteś w błędzie! Jak dbać o bliznę po porodzie, by szybko i dobrze się zagoiła? Oto kilka porad.
czytaj więcej
Gdy poród jest traumą...
połóg
„Ból jest okropny, ale gdy położą Ci dziecko na brzuchu, o wszystkim zapomnisz” – często słyszy się takie stwierdzenia od świeżo upieczonych mam. Rzeczywiście, znakomita większość porodów przebiega według takiego scenariusza. A co kiedy negatywne emocje wobec dziecka są tak silne, że matka je odrzuca?
czytaj więcej
Wywiad: Doula „Przyjaciółka od porodu”
połóg
Ciąża i poród to wyjątkowy, a zarazem bardzo trudny okres w życiu każdej kobiety. Niestety nie każda z nas może liczyć na opiekę najbliższych. W takiej sytuacji z pomocą może przyjść nam doula. Osoba zaufana, zapewniająca pomoc fizyczną i psychiczną dla niedoświadczonych rodziców. O tym kim tak naprawdę jest doula oraz jak może przysłużyć się rodzącej kobiecie i jej partnerowi, rozmawiamy z zawodową doulą, Małgorzatą Swojak.
czytaj więcej
Przed toksycznymi ludźmi chroń od poczęcia!
połóg
Jesteś w pierwszej ciąży. Odczuwasz radość, której jednocześnie może towarzyszyć lęk. O zdrowie dziecka, o to, jak poradzisz sobie z opieką i co dalej z pracą. To naturalne. Bardzo szybko w Twoim otoczeniu pojawią się osoby, które na tych niepokojach zaczną żerować. Oto klasyfikacja najpowszechniejszych toksycznych osób.
czytaj więcej
Miesiączka po porodzie
połóg
Zanim wrócisz do formy po porodzie może minąć kilka tygodni a nawet miesięcy. Czy każde krwawienie po porodzie to miesiączka i czy miesiączka po porodzie wygląda tak samo jak przed porodem?
czytaj więcej
Powrót płodności po porodzie
połóg
W czasie ciąży nie musiałaś się martwić o antykoncepcję. Teraz, kiedy maluch jest już na świecie znów musisz o niej pomyśleć, aby – jeśli chcesz - zabezpieczyć się przed kolejną ciążą. Płodność może wrócić już 3 tygodnie po porodzie!
czytaj więcej
Baby Shower
połóg
Czas oczekiwania na maluszka jest niezwykłym okresem w życiu każdej kobiety. Większość mam z niecierpliwością oczekuje rozwiązania, i nie może doczekać się, kiedy po raz pierwszy przytuli swoje dziecko. Z założenia, że ciąża jest radosnym czasem wyszli pomysłodawcy Baby Shower – święta mamy i nienarodzonego maleństwa!
czytaj więcej
Zanim codzienność zdoła Cię przerosnąć
połóg
Jak przygotować się do narodzin dziecka, aby pierwsze dni jego życia były dla Ciebie i dla Twojego maluszka czasem wyjątkowym i przyjemnym, a nie pierwszym krokiem w stronę Twojej psychicznej i fizycznej niemocy oraz często niebezpiecznych zaburzeń depresyjnych?
czytaj więcej
Nacięcie krocza
połóg
Mimo iż z medycznego punktu widzenia nacięcie krocza (epizjotomia) jest bardzo małym zabiegiem, to jego następstwa (dolegliwości przy siedzeniu, pieczenie przy oddawaniu moczu, bóle w czasie stosunku) mogą być odczuwalne jeszcze długo po porodzie. Tymczasem w wielu szpitalach wykonuje się go rutynowo mimo braku takiej konieczności…
czytaj więcej
Depresja poporodowa i jej wpływ na Twoje dziecko
połóg
Depresja poporodowa jest jednostką chorobową, na którą według różnych badań cierpi nawet co piąta młoda mama. Jej objawów nie można lekceważyć, gdyż choroba ta jest w stanie w istotny sposób zakłócić życie całej rodziny.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ