planowanie ciąży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

planowanie ciąży

Czego nie można jeść w czasie ciąży?
planowanie ciąży
Większość przyszłych mam przekopuje fora internetowe w poszukiwaniu informacji o tym czego nie powinna jeść kobieta w ciąży. My pytamy o to

lekarza specjalistę

.
czytaj więcej
Kwas foliowy: profilaktyka wrodzonych wad cewy nerwowej
planowanie ciąży
Wady wrodzone coraz częściej stają się problemem społecznym, są przyczyną umieralności i niepełnosprawności niemowląt oraz małych dzieci1. Rola kwasu foliowego w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej jest bardzo istotna – liczne badania naukowe potwierdziły ochronny wpływ kwasu foliowego dla rozwijającego się płodu.
czytaj więcej
Ciąża biochemiczna
planowanie ciąży
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Otyłość a zajście w ciąże
planowanie ciąży
Problem otyłości dotyczy coraz większej ilości kobiet – nie tylko na świecie ale również w naszym kraju. Statystyki mówią, iż około 50 procent kobiet w Polsce w wieku od 20 do 74 lat ma nadwagę lub jest otyła. Niestety dodatkowe kilogramy odbijają się negatywnie na naszym zdrowiu. Drogie Panie, chcecie zajść w ciąże? Zadbajcie o swoją wagę!
czytaj więcej
Zdrowie w genach
planowanie ciąży
Niektórzy wierzą, że nasza przyszłość zapisana jest w gwiazdach. Ci bardziej sceptyczni mówią, że los jest ślepy i nie mamy na niego wpływu. Jednak dzisiejsza nauka znalazła sposób, by bez wróżenia z fusów przewidzieć, co może stać się z nami i naszym zdrowiem za kilkanaście lat. A my dzięki tej wiedzy już dziś możemy wpłynąć na jakość naszej przyszłości. Wszystko to dzięki innowacyjnym badaniom DNA.
czytaj więcej
Najlepszy czas na dziecko
planowanie ciąży
Tykający zegar biologiczny przez wiele kobiet odczuwany jest jako ogromny stres. Presja wywierana przez społeczeństwo, otoczenie, czy najbliższą rodzinę, ma nierzadko negatywny wpływ na nasze samopoczucie. Tymczasem dylemat - kiedy najlepiej zdecydować się na dziecko? - pozostaje. Wątpliwości przybywa i niestety, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.
czytaj więcej
Mięśniaki a ciąża
planowanie ciąży
Przyczyny ich powstawania nie są dokładnie znane. Te łagodne guzy narządu rodnego kobiety początkowo nie dają o sobie znać. Gdy urosną, mogą wywoływać dolegliwości. Warto je wyleczyć jeszcze w okresie planowania potomstwa. A co w czasie ciąży? Czy są niebezpieczne dla mamy i maluszka?
czytaj więcej
O wpływie diety na płeć dziecka
planowanie ciąży
Jeśli chciałybyście mieć wpływ na płeć swojego dziecka, warto przyjrzeć się swojej diecie. Odpowiednie odżywianie i dobór składników zwiększą bowiem wasze szanse na urodzenie maluszka o określonej płci.
czytaj więcej
Powrót płodności po porodzie
planowanie ciąży
W czasie ciąży nie musiałaś się martwić o antykoncepcję. Teraz, kiedy maluch jest już na świecie znów musisz o niej pomyśleć, aby – jeśli chcesz - zabezpieczyć się przed kolejną ciążą. Płodność może wrócić już 3 tygodnie po porodzie!
czytaj więcej
Co należy jeść w ciąży?
planowanie ciąży
Każda kobieta wie, jak ważne jest odżywianie w trakcie ciąży, nie wszystkie jednak pamiętamy, że odpowiednia dieta powinna być stosowana jeszcze przed momentem poczęcia, aby przygotować nasze ciało do przyjęcia nowego życia.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ