pielegnacja noworodka | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

pielegnacja noworodka

Wanienka dla dziecka
pielegnacja noworodka
Na liście rzeczy, które trzeba zakupić nowonarodzonemu maleństwu nie powinno zabrnąć wanienki. Często wybór odpowiedniego modelu sprawia rodzicom niemały kłopot.
czytaj więcej
Masaż Shantala – dotyk miłości dla Twojego dziecka
pielegnacja noworodka
Masaż Shantala to tradycyjny masaż indyjski, mający tysiącletnią tradycję, zgodnie z którą przekazywany jest z pokolenia na pokolenie. Tamtejsze mamy masują swoje dzieci od chwili narodzin, do momentu gdy opuszczą one dom rodzinny.
czytaj więcej
Pierwsze powitanie czyli budowanie więzi od 1 dnia życia
pielegnacja noworodka
Więź to budowanie relacji, wzajemność i silne przywiązanie, które rozwija się pomiędzy rodzicem, a dzieckiem. To dzięki niej rodzice otaczają je miłością i czułością, rozpoznają i reagują na każdy rodzaj jego płaczu oraz są gotowi zrobić wszystko, by zapewnić mu bezpieczeństwo i szczęście.
czytaj więcej
Atopowe zapalenie skóry (AZS) u niemowląt
pielegnacja noworodka
Skóra małego dziecka intensywnie dojrzewa do 3. roku życia. W okresie niemowlęcym ma inną budowę niż skóra dorosłych – jest znacznie cieńsza i gorzej natłuszczona. To czyni ją bardziej podatną na wysuszenie i rozwój chorób alergicznych przebiegających z nadmierną suchością. Takim schorzeniem jest właśnie atopowe zapalenie skóry, którego przyrost w populacji małych dzieci obserwuje się od kilkunastu lat. Pierwsze objawy AZS w większości pojawiają się w wieku niemowlęcym.
czytaj więcej
Zdrowe dziecko to wymasowane dziecko!
pielegnacja noworodka
W domu pojawił się mały człowiek chcesz, żeby czuł się komfortowo i nic go nie bolało. Dbasz o jego potrzeby, pielęgnujesz, dostarczasz niezbędne składniki odżywcze. Czy jest coś więcej, co możesz dla niego zrobić od tych pierwszych miesięcy życia? Zdecydowanie tak, mianowicie pomasuj swojego szkraba…
czytaj więcej
Pielęgnacja uszu noworodka i niemowlęcia
pielegnacja noworodka
Uszy to podczas wieczornych rytuałów często zaniedbywane części ciała maluszka. Zupełnie niesłusznie, gdyż od ich prawidłowej pielęgnacji zależy czy będą zdrowe i czy będą dobrze służyły Twojemu szkrabowi.
czytaj więcej
Masaż – pielęgnacja niemowlęcia
pielegnacja noworodka
Dla nowonarodzonego dziecka najważniejszym zmysłem jest dotyk. Wielki świat, w którym się znalazł, bada przez dotyk. Dzięki receptorom w skórze maluszka, dociera do niego mnóstwo informacji. Dlatego tak ważne jest okazywanie maleństwu czułości.
czytaj więcej
Twoje pierwsze dni z noworodkiem
pielegnacja noworodka
W końcu Twoje dziecko jest już na świecie. Teraz powoli musisz oswajać się z nową sytuacją. Niestety pierwsze dni czy tygodnie bywają bardzo ciężkie dla młodych rodziców…
czytaj więcej
Kosmetyki dla dzieci – zrób je sama!
pielegnacja noworodka
Skóra jest największym organem człowieka. Spełnia bardzo ważne funkcje ochronne, dlatego warto o nią dbać . Poświęć trochę czasu, by znaleźć odpowiednie produkty naturalne i dokonać mądrego wyboru w drogerii. A może sama spróbujesz zrobić kosmetyk pielęgnacyjny dla szkraba?
czytaj więcej
Dlaczego niemowlę płacze?
pielegnacja noworodka
Dla niemowlaka, który – jak sama nazwa wskazuje – nie mówi, płacz jest jedynym sposobem komunikacji ze światem. Dzięki niemu sygnalizuje jakie ma potrzeby i informuje o swoich odczuciach. I to nad wyraz skutecznie, nic innego nie gwarantuje bowiem równie szybkiego nadejścia pomocy ze strony mamy lub taty. I choć płacz ma wiele odmian, to po pewnym czasie można nauczyć się je rozróżniać, a co za tym idzie – w stosowny sposób reagować. Oto jego najczęstsze przyczyny:
czytaj więcej
Strona 1 z 0


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ