mleko dla niemowląt | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

mleko dla niemowląt

Wywiad: Bank Mleka w Polsce
mleko dla niemowląt
Co to są banki mleka? W jakim celu się je tworzy? O profesjonalnych placówkach pozyskiwania i przechowywania naturalnego pokarmu rozmawiamy z Panią Aleksandrą Wesołowską, Prezesem Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Banku Mleka Kobiecego.
czytaj więcej
Skaza białkowa niemowląt
mleko dla niemowląt
Skaza białkowa to alergia na substancje uczulające – najczęściej mleko krowie, gluten, jajka, orzechy, kakao i ryby. Wpływ na alergię dziecka może mieć dieta matki karmiącej lub inne alergeny.
czytaj więcej
Karmienie butelką
mleko dla niemowląt
Mleko matki jest najodpowiedniejszym pokarmem dla jej dziecka. Czasami jednak zdarzają się sytuacje, w których kobieta nie może karmić maleństwa piersią lub nie chce. W takich sytuacjach zastępczym produktem jest mleko modyfikowane. Ono też może dostarczyć dziecku niezbędnych składników!
czytaj więcej
Skaza białkowa u niemowląt
mleko dla niemowląt
Skaza białkowa to potoczne określenie alergii pokarmowej, przejawiającej się przede wszystkim w postaci tzw. atopowego zapalenia skóry (AZS). Jak sama nazwa wskazuje, wywołują ją białka mleka krowiego, ale nie tylko one – uczulać może także wiele innych pokarmów, a ustalenie które z nich szkodzą dziecku nie zawsze jest proste.
czytaj więcej
Laktacja czyli skąd bierze się mleko w piersiach
mleko dla niemowląt
Jak to się dzieje, że po porodzie z kobiecych piersi płynie rzeka mleka? Wiadomo – hormony. Postanowiliśmy się bliżej przyjrzeć temu zjawisku, które jakby nie było, jest jednym z cudów natury.
czytaj więcej
Mleko modyfikowane pod lupą
mleko dla niemowląt
Zanim zdecydujesz się na zakup mleka modyfikowanego konkretnej marki, dokładnie przemyśl swój wybór. Wiele informacji, przydatnych do podjęcia takiej decyzji, znajdziesz na opakowaniu mieszanki.
czytaj więcej
Butelka na żądanie
mleko dla niemowląt
Z butelką jak z piersią. Powinnaś ją podawać dziecku wtedy gdy jest faktycznie głodne a nie gdy tylko zapłacze. Przekarmianie dziecka może w przyszłości powodować nadwagę a co za tym idzie - kłopoty zdrowotne.
czytaj więcej
To nieprawda, że…
mleko dla niemowląt
Na temat karmienia mlekiem sztucznym istnieje mnóstwo teorii. Niektóre z nich nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli masz za sobą nieudaną próbę karmienia piersią i podajesz maluszkowi mieszankę, nie miej wyrzutów sumienia. Bo to nieprawda, że….
czytaj więcej
Mleko następne
mleko dla niemowląt
Jeśli karmisz mlekiem modyfikowanym a Twój maluch skończył 6 miesięcy, pora na zmianę mieszanki. Teraz Twoja pociecha potrzebuje mleka o nieco innym składzie.
czytaj więcej
Mleko początkowe
mleko dla niemowląt
Mleko płynące z Twoich piersi jest najlepszym pokarmem dla Twojego maleńkiego szkraba. W sytuacji gdy nie możesz (bądź nie chcesz) karmić naturalnie, musisz dostarczyć maleństwu wszystkie potrzebne składniki odżywcze. Dlatego ważny jest wybór jak najlepszej mieszanki.
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ