kwas foliowy | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

kwas foliowy

Kwas foliowy: profilaktyka wrodzonych wad cewy nerwowej
kwas foliowy
Wady wrodzone coraz częściej stają się problemem społecznym, są przyczyną umieralności i niepełnosprawności niemowląt oraz małych dzieci1. Rola kwasu foliowego w ramach profilaktyki wad cewy nerwowej jest bardzo istotna – liczne badania naukowe potwierdziły ochronny wpływ kwasu foliowego dla rozwijającego się płodu.
czytaj więcej
Mamo, nie jedz za dwóch
kwas foliowy
Zasada jest prosta: kobiety w ciąży powinny jeść „dla dwóch” a nie „za dwóch”. I chociaż mówi się, że przyszłe mamy nie mogą sobie niczego odmawiać, prawda jest nieco inna.
czytaj więcej
Wegetarianizm a ciąża
kwas foliowy
Wiele wegetarianek oraz weganek miewa obawy, że gdy zajdą w ciążę ich dieta nie zaspokoi wszystkich potrzeb żywieniowych poczętego dziecka. Obawy te są niestety uzasadnione, z uwagi na fakt, że dieta bezmięsna zawiera dużo mniejsze ilości składników odżywczych niezbędnych dla prawidłowego rozwoju dziecka takich jak : żelazo, witamina B12, Witamina D, kwas foliowy jak również białko.
czytaj więcej
Co należy jeść w ciąży?
kwas foliowy
Każda kobieta wie, jak ważne jest odżywianie w trakcie ciąży, nie wszystkie jednak pamiętamy, że odpowiednia dieta powinna być stosowana jeszcze przed momentem poczęcia, aby przygotować nasze ciało do przyjęcia nowego życia.
czytaj więcej
Teratogeny – czyli czego wystrzegać się w czasie ciąży?
kwas foliowy
Ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety i, choć nie jest chorobą, domaga się wielu wyrzeczeń. Odpowiednia dieta, mniejsza ilość wysiłku, spokojniejsze, mniej stresujące i bardziej regularne życie - to tylko niektóre z nich. O czym jeszcze należy pamiętać, by szczęśliwie doczekać rozwiązania?
czytaj więcej
Ciąża a leki
kwas foliowy
Leki przyjmowane przez kobietę w ciąży, także te bez recepty, wpływają na jej organizm, a co za tym idzie – na zdrowie płodu. Warto więc zastanowić się dwa razy, czy lek który chcemy zażyć, jest niezbędny, a najlepiej skonsultować ten wybór z lekarzem.
czytaj więcej
Kwas foliowy w ciąży
kwas foliowy
Kwas foliowy to nic innego jak witamina B9. W czasie ciąży i w okresie starań o dziecko niezwykle ważne jest, by nie brakło go w Twoim organizmie. Jego niedobory mogą bowiem nieść ze sobą poważne skutki zdrowotne dla Twojego maluszka.
czytaj więcej
Celiakia
kwas foliowy
Celiakia, zwana inaczej chorobą trzewną, to uwarunkowana genetycznie nietolerancja pokarmowa. Właściwe postępowanie w okresie poprzedzającym poczęcie maleństwa, może wyeliminować niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą ta choroba w okresie ciąży.
czytaj więcej
Zdrowie na talerzu - dieta w ciąży
kwas foliowy
Przez cały okres ciąży Twój maluszek jest całkowicie uzależniony od Ciebie. Dzięki Tobie otrzymuje tlen oraz składniki odżywcze. Zadbaj, aby w Twoim jadłospisie nie zabrakło produktów, dzięki którym oboje będziecie czuli się dobrze.
czytaj więcej
Planuję zdrową ciążę
kwas foliowy
Chcesz zostać mamą? Znakomicie! Już teraz możesz zadbać o zdrowie swoje i maluszka. Przeczytaj, co zrobić, aby zwiększyć prawdopodobieństwo zdrowej ciąży i stworzyć Twojemu dziecku jak najlepsze warunki do rozwoju.
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ