kolka niemowląt | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

kolka niemowląt

Kolka niemowlęca
kolka niemowląt
Najczęściej atakuje maluszka koło 2-3 tygodnia życia. Zazwyczaj mija samoistnie koło 6 miesiąca. Jak sobie radzić z kolką u dziecka? Jest na nią kilka sposobów…
czytaj więcej
Nosiła mama razy kilka…czyli jak oduczyć dziecko noszenia na rękach?
kolka niemowląt
Nie ma naturalniejszego odruchu niż branie malucha na ręce, kołysania go i przytulanie. Jednak gdy z noworodka rośnie niemowlę, zaczyna ważyć kolejno 5, 7, 10 kg i większość czasu chce spędzać w ramionach mamy, przyjemna początkowo czynność staje się dla niej (i jej kręgosłupa!) męczarnią. Gdzie leży granica między matczyną chęcią okazania dziecku bliskości i czułości a wyrobieniem uciążliwego dla obojga nawyku?
czytaj więcej
Masaż – pielęgnacja niemowlęcia
kolka niemowląt
Dla nowonarodzonego dziecka najważniejszym zmysłem jest dotyk. Wielki świat, w którym się znalazł, bada przez dotyk. Dzięki receptorom w skórze maluszka, dociera do niego mnóstwo informacji. Dlatego tak ważne jest okazywanie maleństwu czułości.
czytaj więcej
Kolka u maluszka
kolka niemowląt
Kolka najczęściej pojawia się między pierwszym a czwartym miesiącem życia. Podczas ataku dziecko zaczyna przeraźliwie krzyczeć i niestety często żadne próby ukojenia nie przynoszą ulgi. Wszystkiemu winna kolka niemowlęca – zmora małych dzieci i świeżo upieczonych rodziców.
czytaj więcej
Ziołowe herbatki dla malucha
kolka niemowląt
Lekkie dolegliwości i infekcje nie muszą być leczone farmakologicznie. Niekiedy domowe sposoby mogą okazać się świetnym rozwiązaniem w pokonywaniu drobnego przeziębienia.
czytaj więcej
Dlaczego niemowlę płacze?
kolka niemowląt
Dla niemowlaka, który – jak sama nazwa wskazuje – nie mówi, płacz jest jedynym sposobem komunikacji ze światem. Dzięki niemu sygnalizuje jakie ma potrzeby i informuje o swoich odczuciach. I to nad wyraz skutecznie, nic innego nie gwarantuje bowiem równie szybkiego nadejścia pomocy ze strony mamy lub taty. I choć płacz ma wiele odmian, to po pewnym czasie można nauczyć się je rozróżniać, a co za tym idzie – w stosowny sposób reagować. Oto jego najczęstsze przyczyny:
czytaj więcej
Butelki antykolkowe
kolka niemowląt
Producenci butelek i akcesoriów do karmienia niemowląt oferują szereg innowacyjnych produktów, mających ułatwić mamie podawanie maluszkowi mieszanki a dziecku zaoszczędzić problemów z brzuszkiem.
czytaj więcej
Kolka - duży problem małego brzuszka
kolka niemowląt
Kolka niemowlęca jest ogromną próbą dla świeżo upieczonych rodziców. Potrafi umęczyć zarówno dziecko jak i Ciebie. Na szczęście jest na nią kilka sposobów....
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ