kiedy zajść w ciążę | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

kiedy zajść w ciążę

Ciąża biochemiczna
kiedy zajść w ciążę
O jej istnieniu kobiety nie zawsze wiedzą – objawy mylą np. ze spóźnioną miesiączką. Ciąża biochemiczna to wczesne poronienie, czyli obumarcie jaja płodowego i wydalenie go z ciała kobiety. Nie jest przeciwwskazaniem do ponownego ubiegania się o potomstwo.
czytaj więcej
Miesiączka po porodzie
kiedy zajść w ciążę
Zanim wrócisz do formy po porodzie może minąć kilka tygodni a nawet miesięcy. Czy każde krwawienie po porodzie to miesiączka i czy miesiączka po porodzie wygląda tak samo jak przed porodem?
czytaj więcej
Powrót płodności po porodzie
kiedy zajść w ciążę
W czasie ciąży nie musiałaś się martwić o antykoncepcję. Teraz, kiedy maluch jest już na świecie znów musisz o niej pomyśleć, aby – jeśli chcesz - zabezpieczyć się przed kolejną ciążą. Płodność może wrócić już 3 tygodnie po porodzie!
czytaj więcej
Mama w liceum
kiedy zajść w ciążę
Czas przyjaźni, które pozostają niejednokrotnie na całe życie. Czas nadziei na przyszłość i młodzieńczego idealizmu. Czas beztroski z rówieśnikami, i rosnącej odpowiedzialności za swoje wybory. Szkoła średnia to także czas planowania dalszej edukacji, zawodu, konieczność odpowiedzi na to, kim będę w przyszłości. Niektóre nastolatki już wiedzą, że na pewno będą mamami.
czytaj więcej
Ciąża po czterdziestce
kiedy zajść w ciążę
Czasy gdy ciąża w dojrzałym wieku była głównie wynikiem „wpadki” to już przeszłość – dziś coraz więcej kobiet odkłada decyzję o powiększeniu rodziny, żyjąc w przeświadczeniu, że na potomstwo zawsze będzie czas. Statystyki mówią nie tylko o przesunięciu wieku, w którym kobiety rodzą swoje pierwsze dziecko, ale też o podwojeniu liczby pań, które zostają mamami ok. 40. roku życia. I choć postęp medycyny pozwala większości z nich spokojnie przetrwać okres ciąży, warto mieć świadomość zarówno zalet, jak i wad późnego macierzyństwa.
czytaj więcej
Antykoncepcja młodej mamy
kiedy zajść w ciążę
Cieszysz się nowonarodzonym maleństwem, ale nie w głowie Ci następna ciąża. Możesz zabezpieczyć się na kilka sposobów. Jaki rodzaj antykoncepcji będzie teraz dla Ciebie najlepszy?
czytaj więcej
Poronienie - kiedy znów próbować?
kiedy zajść w ciążę
Trudno wyobrazić sobie większego bólu niż ten, który wywołany jest stratą ciąży. W takich sytuacjach, kobieta często zadaje sobie pytanie: czy warto nadal próbować? Tak! – większość kobiet po poronieniu zachodzi w ciążę i rodzi zdrowe dzieci.
czytaj więcej
Wiek a płodność
kiedy zajść w ciążę
Badania wykazują, iż wraz z wiekiem, płodność kobiety spada. Dlatego decyzję o przyjściu na świat maluszka, nie należy zbyt długo odkładać.
czytaj więcej
Kiedy najlepiej zajść w ciążę?
kiedy zajść w ciążę
Odpowiedź na to pytanie brzmi: wtedy, kiedy jesteśmy zdrowi, silni, mamy kochającego partnera a nasza sytuacja materialna jest ustabilizowana. To stan idealny, często niemożliwy do osiągnięcia.
czytaj więcej
Strona 1 z 1


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ