karmienie dziecka | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

karmienie dziecka

Czas na pierwszą zupkę
karmienie dziecka
Do tej pory maluch karmiony był wyłącznie mlekiem płynącym z butelki lub Twoich piersi. Teraz (czyli w 5 lub 6 miesiącu życia) nadchodzi pora na podanie mu pierwszego „porządnego” posiłku – zdrowej i ciepłej zupki. Chcesz ja sama przygotować? Nic prostszego!
czytaj więcej
Gryzienie – ważne nie tylko dla brzuszka
karmienie dziecka
Rozszerzanie diety niemowlaka ma miejsce z reguły w 6. miesiącu jego życia. Dziecko poza ssaniem mleka zaczyna spożywać pierwsze pokarmy stałe. Półrocze to najczęściej również czas, w którym pojawia się pierwszy ząbek. Poznawanie nowych smaków i innej konsystencji jedzenia wymaga opanowania sztuki prawidłowego gryzienia i żucia.
czytaj więcej
Zdrowe posiłki
karmienie dziecka
Nowości do menu maluszka wprowadzaj stopniowo i ostrożnie. Zadbaj, aby produkty które mu podajesz były bogate w składniki odżywcze, witaminy i minerały, niezbędne do prawidłowego rozwoju.
czytaj więcej
Menu na drugie półrocze
karmienie dziecka
Kiedy należy rozszerzać dietę niemowlęcia? W którym miesiącu życia maluszka można wprowadzać gluten? Czy mogę podać cytrusy? Oto garść informacji na temat nowości w jadłospisie szkraba, miesiąc po miesiącu.
czytaj więcej
Rozszerzanie diety – ważne zasady
karmienie dziecka
Kiedy rozpocząć wprowadzanie maluszka w krainę smaków? Co podać najpierw? Jaka porcja jest wystarczająca? Oto garść cennych informacji na temat rozszerzania diety maluszka.
czytaj więcej
Unikaj bakterii
karmienie dziecka
Głównym sprawcą zatruć pokarmowych u dzieci są bakterie lub wytwarzane przez nie toksyny. Oto garść praktycznych rad, jak uchronić maluszka przed zakażeniem.
czytaj więcej
Para - buch, obiad - w ruch!
karmienie dziecka
Dania przyrządzone na parze są nie tylko pyszne ale i zdrowe. Dodatkową ich zaletą jest fakt, że aby je przyrządzić nie musisz posiadać szczególnych umiejętności kulinarnych – potrawy przygotujesz w sposób szybki i łatwy.
czytaj więcej
To nieprawda, że…
karmienie dziecka
Na temat karmienia mlekiem sztucznym istnieje mnóstwo teorii. Niektóre z nich nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli masz za sobą nieudaną próbę karmienia piersią i podajesz maluszkowi mieszankę, nie miej wyrzutów sumienia. Bo to nieprawda, że….
czytaj więcej
O problemie dużej wagi
karmienie dziecka
Puszyste maluchy zazwyczaj są pełne uroku. Musisz jednak pamiętać, iż otyłe dzieci obarczone są ryzykiem wystąpienia nadwagi w wieku dorosłym. Małe grubaski to idealni kandydaci na pacjentów z problemami układu krążenia lub cukrzycą.
czytaj więcej
Smakołyki ze słoiczka
karmienie dziecka
Są zdrowe, smaczne a ich przygotowanie zajmuje zaledwie parę minut. Niemowlęce dania ze słoiczka maja mnóstwo zalet. Dlaczego?
czytaj więcej
Strona 1 z 2


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ