hormony w ciąży | eMaluszki.pl

Wybierz swoją kolorystykę

hormony w ciąży

Wywiad: Zamiany skórne w okresie ciąży
hormony w ciąży
Zmiany skórne, trądzik i wypryski to częste problemy kobiet w ciąży. Czym spowodowane jest ich powstawanie i jak sobie z nimi radzić, gdy już się pojawią? Odpowiedzi na te pytania udzieliły Grażyna Migas i Małgorzata Machaj - Ciesielska z Centrum Kosmetyczno - Dermatologicznego DER-MED.
czytaj więcej
Zmęczenie i senność w ciąży
hormony w ciąży
Zanim zaszłaś w ciążę, marsz na szóste piętro po schodach nie był dla Ciebie wielkim wyczynem. A teraz? Czujesz zadyszkę już po pokonaniu czterech stopni. Poza tym ciągle chce Ci się spać. Czy to normalne?
czytaj więcej
Miesiączka po porodzie
hormony w ciąży
Zanim wrócisz do formy po porodzie może minąć kilka tygodni a nawet miesięcy. Czy każde krwawienie po porodzie to miesiączka i czy miesiączka po porodzie wygląda tak samo jak przed porodem?
czytaj więcej
Żylaki w ciąży
hormony w ciąży
Dziedziczne skłonności mogą sprawić, że w czasie ciąży ujawnią się u Ciebie te widoczne mankamenty urody. Niebiesko – fioletowe zgrubienia żył pojawiają się na kończynach dolnych. Są uciążliwą przypadłością w czasie ciąży, więc warto coś o nich wiedzieć. Przeczytaj jak się ratować, gdy masz uczucie ciężkich, bolących nóg, bo to są pierwsze sygnały choroby.
czytaj więcej
O akceptacji w ciąży
hormony w ciąży
Akceptacja jest ważnym elementem każdego związku. Jest wiele spraw we wspólnym życiu, które mogą być prawdziwym sprawdzianem dla pary. Jedną z nich jest okres ciąży – czas oczekiwania na dziecko.
czytaj więcej
Naturalne sposoby na poranne mdłości
hormony w ciąży
Czujesz je nawet jeszcze przed otwarciem oczu. Nie pozwalają Ci cieszyć się porankiem, odbierają ochotę na seks, sprawiają, że czujesz się o wiele gorzej. Jesteś słabsza, zmęczona, i złościsz się na swój organizm. Nudności i wymioty w ciąży – jak najskuteczniej sobie z nimi poradzić?
czytaj więcej
Prolaktyna - hormom karmiących mam
hormony w ciąży
Progesteron i estrogeny – hormony kobiece, o których doskonale wiemy wszystkie. Pamiętamy, że progesteron, który bywa nazywany „hormonem ciążowym” jest niezbędny do utrzymania i prawidłowego przebiegu ciąży, a estradiol, estron i estriol z grupy estrogenów wspomagają rozwój endometrium i pomagają zagnieździć się w nim zapłodnionemu jaju. O prolaktynie natomiast słyszymy i mówimy stosunkowo niewiele. Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie co to za hormon, i jaka jest jego rola w pojawieniu się dzidziusia na świecie!
czytaj więcej
Beta hcg - pierwszy zwiastun ciąży
hormony w ciąży
Dla wszystkich starających się o poczęcie wytęsknionej kruszynki mam, szczególnie stresującą jest data mającej nadejść miesiączki. Czy tym razem się udało? – zastanawiamy się z pełną nadziei niecierpliwością. To właśnie w tym czasie wyszukujemy w swoim organizmie pierwszych, niepewnych oznak ciąży, wtedy podekscytowane zaglądamy na internetowe fora, szukając wsparcia równie niecierpliwych, przyszłych mam. Odliczamy dni, zaklinając okres, żeby jednak nie przychodził, aż wreszcie za pomocą badania krwi lub domowych testów ciążowych próbujemy znaleźć pierwszego zwiastuna stanu błogosławionego – HCG.
czytaj więcej
Przyszła mama dba o włosy
hormony w ciąży
Są niekwestionowanym symbolem kobiecości, ukochanym przez mężczyzn i opiewanym przez zachwyconych twórców ze wszystkich epok. Są także jednym z najbardziej przydatnych i najłatwiej dostępnych w diagnostyce medycznej, oraz kryminalistyce tworów organizmu, ze względu na zdolność do magazynowania danych. Mowa oczywiście o włosach, będących naszą chlubą lub powodem ciągłych zmartwień. Jak dbać o nie w tym szczególnym okresie, jakim dla każdej z nas jest ciąża?
czytaj więcej
Tata w ciąży czyli zespół wylęgania
hormony w ciąży
Masz mdłości, wahania nastrojów, zawroty głowy a Twoja partnerka jest w ciąży? Prawdopodobnie przechodzisz tzw. zespół wylęgania.
czytaj więcej
Strona 1 z 3


konkursy suwaczki
Będziesz mamą? Świetnie! Stworzyliśmy dla Ciebie kalendarz ciąży, z którego dowiesz się jak rozwija się Twój maluszek i jak poradzić sobie z ciążowymi dolegliwościami.
Przewidywana data porodu:POKAŻ MÓJ KALENDARZ
Wybierz miesiąc, który Cię interesuje:

POKAŻ