forum eMaluszki.pl: hemoroidy po porodzie! - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

hemoroidy po porodzie!

#1 Gość_Asia_*

• Grupa Gość

Napisano 22 April 2010 - 09:47

Moja koleżanka miała hemoroidy po porodzie. Strasznie się boję, że mnie też to spotka. Jest jakaś rada, żeby temu zapobiec? Jak często się to zdarza?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Dominika Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 310
  • Rejestracja 03-September 09

Napisano 22 April 2010 - 11:22

u mnie tak było. Moje dziecko ma 4 lata i dalej sie męczę z hemoroidami. w ciąży dużo się ruszaj i unikaj zaparć
Dzisiaj jest pierwszy dzień reszty Twojego życia
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Blanka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 127
  • Rejestracja 29-September 09

Napisano 22 April 2010 - 14:23

możesz zmniejszyć ryzyko. Grunt to ruch. Ja miałam małe w ciąży ale po porodzie sie powiekszyły. Dostałam czopki detralex i sytuacja sie poprawiła
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   carmen Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 93
  • Rejestracja 13-November 09
  • Data urodzenia:22-09-1977

Napisano 22 April 2010 - 21:07

hemoroidy raczej robią sie w ciąży ale na skutek porodu "wychodzą" na zewnątrz. Oczywiście mowa tu o porodzie naturalnym - tak sie dzieje podczas parcia. Po porodzie można sobie ulżyć czopkami , nasiadówkami itp. Troszkę się chowają ale nie znikają zupełnie. Wiem co mówię bo miałam to samo
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   myszka_k Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 64
  • Rejestracja 12-March 10
  • Data urodzenia:27-12-1982

Napisano 17 May 2010 - 21:30

Ja miałam hemoroidy po porodzie tak zwane parcie na kiszkę stolcową nic na to nie poradzisz jedne tak mają inne nie. Polecam posterisan H.
Dołączona grafika

Dołączona grafika
0

#6 Użytkownik nie jest zalogowany   dodik Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 22
  • Rejestracja 27-May 10
  • Data urodzenia:15-07-1984

Napisano 31 May 2010 - 10:59

tez mialam a raczej ma :( po porodzie sie pojawily .znikly bo robilam nasiadowki i smalcem smarowalam (zalecila polozna) potem masci jakies.niby sie schowaly ale lekkie zmeczenie czy zaparcie i wracaja.straszne!!!!!
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   MamaJuliana Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 42
  • Rejestracja 08-October 14

Napisano 02 December 2014 - 14:05

Najbardziej sprzyja im brak ruchu i zaparcia, ja nawet przed ciążą miewałam zaparcia, ale wtedy brałam trilac plus, w ciąży jednak się bałam, więc codziennie spacerowałam sobie i duuużo piłam, conajmniej 3 litry wody dziennie. I jeszcze jak się wypróżniasz to nic na siłę - musi Ci się chcieć, bo za mocne parcie też powoduje żylaki
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   adik356 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 257
  • Rejestracja 20-April 14

Napisano 27 March 2015 - 07:50

Warto zapobiegać, niż później leczyć, bo niestety to taka przypadłość, która lubi wracać. Teraz w aptekach można kupić mnóstwo środków na hemoroidy jednak samej choroby nie nalezy ignorować i koniecznie skonsultować się z lekarzem.
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   aJoasia Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 87
  • Rejestracja 05-February 14
  • Data urodzenia:19-08-1988

Napisano 02 June 2015 - 11:04

Niestety, ale to jest przypadłość dość częsta i jako takiej konkretnej rady nie ma na pewno higiena, ale to nie zawsze pomaga. Jak ktoś się bardzo obawia, albo ma już takie schorzenie to odsyłam do centrum które zajmuje się usuwaniem hemoroidów mają placówki w kilku miastach - http://flebonet.pl/ z jednej strony na pewno nikomu nie życzę takiego schorzenia, z drugiej nie jest to koniec świata.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   milka77 Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 376
  • Rejestracja 09-August 13

Napisano 08 June 2015 - 13:42

Nie jest powiedziane, że każda kobieta musi mieć po porodzie czy już w czasie ciąży hemoroidy. Ja miałam podczas ciąży, a po porodzie zniknęły, niektóre kobiety mają zaś odwrotnie. Polecam artykuł http://babyonline.pl...ul,1415,r1.html - jest tam kilka porad dotyczących tego jak zapobiegać hemoroidom - na pewno ci się przyda. U mnie pomocny okazał się basen oraz zmiana diety na lekkostrawną.
0

#11 Użytkownik nie jest zalogowany   kama78 Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 6
  • Rejestracja 08-December 11

Napisano 09 June 2015 - 16:50

Znalazłam trochę informacji o hemoroidach po porodzie więc podzielę się z Wami.
Hemoroidy są dolegliwością, na którą mogą pojawić się zarówno u kobiet w ciąży jak i i w okresie połogu. Hemoroidy po porodzie powodują pieczenie, ból i swędzenie w okolicach odbytu. Żylaki odbytu pojawiają się częściej po porodzie naturalnym. Hemoroidy po urodzeniu dziecka są efektem długotrwałego parcia. W leczenie hemoroidów po ciąży stosuje się głównie środki działające miejscowo.
Hemoroidy po ciąży pojawiają się głównie w następstwie długotrwałego i obciążającego organizm parcia. Większość kobiet, u których diagnozuje się hemoroidy po urodzeniu dziecka, rodziło drogami natury. Zarówno w czasie trwania ciąży, jak i po porodzie wzrasta prawdopodobieństwo zakrzepicy guzków krwawniczych. Przyczyną zakrzepicy może być trudny, powikłany poród, któremu towarzyszy uszkodzenie krocza, a także duża masa urodzeniowa dziecka.
więcej informacji znajdziecie na stronie http://wylecz.to/pl/...o-porodzie.html
0

#12 Użytkownik nie jest zalogowany   darida Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 20
  • Rejestracja 03-June 15
  • Data urodzenia:11-02-1987

Napisano 27 June 2016 - 11:28

Hemoroidy to bardzo nieprzyjemna przypadłość. Jeśli się nic z tym nie zrobi to może się okazać, że jest za późno na prostszą formę leczenia. Do tego tak naprawdę może się okazać, że to nie do końca hemoroidy, a leczenie chorób odbytu bywa skomplikowane i wymaga konsultacji z proktologiem lub chirurgiem.
0

#13 Użytkownik nie jest zalogowany   ona333 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 199
  • Rejestracja 17-November 12

Napisano 07 March 2017 - 07:22

Wyświetl postUżytkownik Asia dnia 22 April 2010 - 09:47 napisał

Moja koleżanka miała hemoroidy po porodzie. Strasznie się boję, że mnie też to spotka. Jest jakaś rada, żeby temu zapobiec? Jak często się to zdarza?

Nie wiem czy można temu zapobiec. Bardzo wiele kobiet w ciązy ma hemoroidy. Po ciaży zwyke przechodzą.Na tej stronie możęsz sobie poczytać o tym jak czesto pojawiają sie hemoroidy po porodzie oraz jak mozna je leczyć:
http://procto.net.pl...dy-po-porodzie/

Spokojnie, sama równięz mialam , przeżyłam. Bardzo pomogły maści.
0

Strona 1 z 1