forum eMaluszki.pl: Jaka antykoncepcja po porodzie - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Jaka antykoncepcja po porodzie

#21 Użytkownik nie jest zalogowany   iwonaa92 Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 79
  • Rejestracja 23-July 15
  • Data urodzenia:01-05-1992

Napisano 15 June 2017 - 11:45

Większość środków antykoncepcyjnych ma jakieś efekty uboczne, tzn. zdrowotne, zarówno pigułki, jak i wkładki, czy krążki. Moim zdaniem po porodzie najpewniejsze są prezerwatywy - na www.secretplace.pl/blog/prezerwatywy-lateksowe-i-nielateksowe-ktore-wybrac-b31.html ntarfiałem na ciekawy artykuł o tym jakie prezerwatywy najlepiej wybrać, warto przeczytać.
0

#22 Użytkownik nie jest zalogowany   ladykasztanek Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 06-November 14
  • Data urodzenia:12-06-1979

Napisano 16 June 2017 - 21:24

Wyświetl postUżytkownik iwonaa92 dnia 15 June 2017 - 11:45 napisał

Większość środków antykoncepcyjnych ma jakieś efekty uboczne, tzn. zdrowotne, zarówno pigułki, jak i wkładki, czy krążki. Moim zdaniem po porodzie najpewniejsze są prezerwatywy - na www.secretplace.pl/blog/prezerwatywy-lateksowe-i-nielateksowe-ktore-wybrac-b31.html ntarfiałem na ciekawy artykuł o tym jakie prezerwatywy najlepiej wybrać, warto przeczytać.

Tak, prezerwatywy są ok, ale nie dla każdego taka forma antykoncepcji zapewnia komfort podczas seksu. Sa też mężczyźni uczuleni na lateks, więc prezerwatywa wtedy odpada :) Mi się wydaje, że fajnym rozwiązaniem jest wazektomia. Mąż poddał się miesiąc temu- brak skutków ubocznych, a seks jest jeszcze lepszy, bo nie ma tego stresu przed wpadką :)
0

#23 Użytkownik nie jest zalogowany   Kilkowyj Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 23-November 10
  • Data urodzenia:20-05-1985

Napisano 21 June 2017 - 20:47

No właśnie z tymi gumkami jest problem, bo są mega niewygodne. My z mężem tylko dwa miesiące daliśmy radę je stosować, później zgłosiłam się do ginekologa, by przepisał mi bardziej komfortową antykoncepcję. A dlatego, że jeszcze karmiłam piersią to przepisał mi wkładkę Levosert, która jest całkowicie bezpieczna dla malucha, gdyż hormony nie dostają się do krwiobiegu i mleka (ograniczają się tylko do miejscowego działania w macicy). Teraz seks jest dla nas dużo przyjemniejszy :)
0

#24 Użytkownik nie jest zalogowany   ladykasztanek Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 06-November 14
  • Data urodzenia:12-06-1979

Napisano 02 July 2017 - 20:10

Wyświetl postUżytkownik Kilkowyj dnia 21 June 2017 - 20:47 napisał

No właśnie z tymi gumkami jest problem, bo są mega niewygodne. My z mężem tylko dwa miesiące daliśmy radę je stosować, później zgłosiłam się do ginekologa, by przepisał mi bardziej komfortową antykoncepcję. A dlatego, że jeszcze karmiłam piersią to przepisał mi wkładkę Levosert, która jest całkowicie bezpieczna dla malucha, gdyż hormony nie dostają się do krwiobiegu i mleka (ograniczają się tylko do miejscowego działania w macicy). Teraz seks jest dla nas dużo przyjemniejszy :)

Najważniejsze, że znalazłaś taką metodę antykoncepcji, która odpowiada tobie i twojemu partnerowi oraz nie odbija się na twoim zdrowiu. Wkładka- fajnie. Też rozważałam, ale z racji tego, że mam mięśniaka to uznaliśmy, że wazektomia będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem.
0

#25 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 446
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 03 July 2017 - 09:00

Wszystko zależy, ważne by dobrze dopasować hormony.
0

#26 Użytkownik nie jest zalogowany   Kilkowyj Ikona

• Lubię gaworzyć
  • PipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 63
  • Rejestracja 23-November 10
  • Data urodzenia:20-05-1985

Napisano 26 August 2017 - 14:20

Ja po porodzie zdecydowałam się na założenie wkładki hormonalnej levosert ponieważ można przy niej karmić piersią. Oczywiście wcześniej wszystko dokładnie przeanalizowałam z ginekologiem i uznałam, że to będzie najwygodniejsza forma antykoncepcji dla mnie.
0

#27 Użytkownik nie jest zalogowany   Julie Ikona

• Nakręcona katarynka
  • PipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 446
  • Rejestracja 10-February 14
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 29 August 2017 - 09:20

Warto takie sprawy uzgodnić ze specjalistą, każdemu przecież potrzebne są inne tabletki hormonalne.
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2