forum eMaluszki.pl: Mamusie Pomocy .. ! Atopowe zapalenie skóry . u 6 miesięcznego Michałka - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Mamusie Pomocy .. ! Atopowe zapalenie skóry . u 6 miesięcznego Michałka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaBem Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 30-August 14
  • Data urodzenia:25-09-1991

Napisano 21 January 2015 - 19:32

Kochane Mamusie zwracam się do was o Pomoc . Czy któraś z Was boryka się z tym okropieństwem jakim jest atopowe zapalenie skóry . Jeśli tak jak leczycie bądź wyleczyłyście to okropieństwo. Michał ma zdiagnozowane AZS od kiedy skończył 4 msc. Mieliśmy zmienić mleczko ( karmię modyfikowanym obecnie NANpRO2 )ale nie pomogło dermatolodzy nie pomagają dają maści ze sterydami.. w dodatku po jednej z nich mój Skarb dostał uczulenia i wysypki na całym ciele.. :( Boże Drogi .. nie mam już siły patrzeć jak on się męczy obecnie podaję mu Fenistil w kropelkach i robimy kurację emolientami LATOPIC , stosowaliśmy wcześniej EMOLIUM lecz efektów brak .. :( Dodatkowo moje Serduszko przyjmuje leki wypisane przez Pana prof. pediatrii ( mamy słąbe wyniki i sporą anemię ) przez to że nie wchłania się mu żelazo Doktor kazał w dietę wdrążyć żółtko przepiórcze , 3 razy dziennie mięsko z królika , cielęcinę i golonkę z indyka . Podajemy Lakcid witaminęC Folik Vit B6 i Ferrum . Nie wiem już sama co mam robić.. AZS z zaczerwienionych policzków ( na początku ) Teraz się rozszalała i mamy czerwone Placki na rączkach , szordtkie czerwone krostki na nóżkach i biedna buzia mojego szkraba także jest cała sucha i zaczerwieniona . Zwracam się do was o Poradę.. Bo Dermatolodzy ( na pozór dobrzy z wieloma tytułami ) nie potrafią pomóc .. tylko wypisują w kółko te same maści testy alergiczne ich zdaniem nie pomogą bo nie wyjdą na leczenie naświetlaniem jest za mały .. Znam już na pamięć wszystkie artykuły o AZS i opinię przeróżnych lekarzy ..ale nic nie pomaga.. Proszę Mamusie pomóżcie !. Pozdrawiam Serdecznie i Życzę duużo zdrówka dla Was i Waszych Pociech.
Dołączona grafika
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   mammamija Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 12
  • Rejestracja 22-February 12

Napisano 19 February 2015 - 23:06

....
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   MonikaBem Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 5
  • Rejestracja 30-August 14
  • Data urodzenia:25-09-1991

Napisano 20 February 2015 - 15:42

Wyświetl postUżytkownik mammamija dnia 19 February 2015 - 23:06 napisał

A myślałaś o domowych sposobach ? Ja robię mojej córeczce kąpiele w roztworze z sody oczyszczonej, codziennie przez okolo 20 dni. Troszkę to pomaga, łagodzi zaczerwienienia i podrażnienia. Ale na necie widziałam dużo innych sposobów, ale nie wiem czy skuteczne. Na przykład siemię lniane podobno pomaga w walce z azs, trzeba je pic lub jeść- jak kto woli. I coś o miodzie manuka mi się obiło o uszy. Z leków i maści itp to używam tylko kremu dermaveel i nic więcej, też pomaga. Aaa i jeszcze obmywam skóre rumiankiem, chłodnym koniecznie.

Okazało się że AZS tak postąpiło że synek ma gronkowca złocistego skórnego.. Leczenie antybiotykami i maści z antyb.i sterydem ... Niby coraz lepiej jest ale jestem nadal pełna obaw. Dziękuję za odpowiedź ..... i Pozdrawiam Serdecznie
Dołączona grafika
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   dynia333 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 21
  • Rejestracja 29-August 13
  • Data urodzenia:07-07-1987

Napisano 28 April 2015 - 17:52

podczas atopowego zapalenia skory u dzieci warto zastosowac kompleksowa kuracje Latopiciem: probiotykiem na alergie(dziala od wew. na przyczyny alergii) i emolientami, zauwazylam u mojego dziecka, ze od kiedy stosuje pelna kuracje, mozna powiedziec ze od wewnatrz i z zewnatrz organizmu alergia znacznie zlagodniala, skora dziecka jest o wiele ladniejsza, nie ma tych okropnych szorstkich, czerwonych plackow, dziecko sie nie drapie, spi spokojnie:) lekarz zalecil nam stosowac kuracje min.3 miesiace, emolienty Latopic chronia tez przed gronkowcem, wiec chyba warto zebys sie zastanowila nad kuracja. Mam nadzieje ze synkowi sie szybko poprawi!
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   Kaś89 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 193
  • Rejestracja 18-July 15
  • Data urodzenia:10-11-1989

Napisano 10 October 2017 - 22:51

Jeśli chodzi o leki, maści itd, to ja w pełni ufam lekarzowi i stosuję wszystko zgodnie z jego zaleceniami. Sama jednak poczytałam nieco w sieci, jak jeszcze można pomóc dziecku, żeby nie zwiększać podrażnień na skórze i znalazłam sklep ze specjalnymi ubrankami dla atopików, dokładniej ten https://ubrankadlaatopikow.pl/ . U mnie super sprawdziły się śpioszki i śliniaki, widać ogromną różnicę w tym, jak maluch się w nich czuje i jak dobrze jego skóra na nie reaguje.
0

Strona 1 z 1