forum eMaluszki.pl: Ból kręgoslupa u małego dziecka - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

Strona 1 z 1
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

Ból kręgoslupa u małego dziecka

#1 Użytkownik nie jest zalogowany   holinka Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 179
  • Rejestracja 06-February 10

Napisano 07 January 2014 - 10:27

Moja 7 letnia córka skarży się na ból pleców w odcinku piersiowym. Myślę ze to może byc efekt ciężkiego plecaka.
Czy mogę z nią jakoś ćwiczyć w domu ? Chodzi mi o proste ćwiczenia wzmacniające plecki. Ile minut dziennie powinna ćwiczyć?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   Agnieszka Adameczek Ikona

• Ekspert
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 07-July 13

Napisano 10 January 2014 - 21:26

Witam, jeśli dziecko uskarża się na ból pleców proponowałyabym konsultację ze specjalistą - np. ortopedą, fizjoterapeutą. Przed dobraniem zestawu ćwiczeń niezbędne są ocena postawy ciała i ustalenie przyczy bólu pleców. Ważne jest indywidualne dobranie ćwiczeń. Zaproponowanie zestawu ćwiczeń bez diagnozy, mogłoby pogłębić dolegliwości.
Pozdrawiam
Agnieszka Adameczek

Agnieszka Adameczek, fizjoterapeuta dziecięcy, terapeuta NDT Bobath-Baby, integracji sensorycznej Gabinet Rehabilitacji RuchowejGabinet Rehabilitacji Ruchowej
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   3mam Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 27
  • Rejestracja 20-June 14
  • Data urodzenia:12-08-1989

Napisano 08 September 2014 - 07:33

Dokładnie :) najlepiej wgl zapisać dziecko do ośrodka rehabilitacji na regularne ćwiczenia :)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   Rocca Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 13-October 14
  • Data urodzenia:12-05-1988

Napisano 13 October 2014 - 09:22

Przed podjęciem jakiegokolwiek leczenia warto zrobić dokładne badania - może się nawet okazać, że będzie potrzebny rezonans. A biorąc pod uwagę, że problemy z kręgosłupem mogą rzutować na praktycznie wszystkie organy warto zapobiegać i jak najwcześniejszym wieku starać się zlikwidować problem.
0

Strona 1 z 1