forum eMaluszki.pl: USG genetyczne - forum eMaluszki.pl

Skocz do zawartości

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz napisać tematu
  • Nie możesz odpowiedzieć

USG genetyczne

#1 Gość_Nikola_*

• Grupa Gość

Napisano 06 February 2010 - 10:49

Jestem w drugiej ciąży. Pierwsze dziecko urodziłam całkowicie zdrowe, w rodzinie swojej ani męża nie ma żadnych chorób genetycznych. Mam 33 lata. Lekarz wysyła mnie na USG genetyczne. Mówi że wszystko jest dobrze, że on zaleca wszystkim pacjentkom tak dla bezpieczeństwa. co o tym sadzicie? Ja byłam lekko zaskoczona bo w w pierwszej ciąży inny lekarz mi takich badań nie zlecał , wiec obawiam się ze ten obecny gin chce mnie troche naciągnąć. szczerze mówiąc takie USG to dla mnie ogromny wydatek. Czy to badanie rzeczywiście teraz jest obligatoryjne?
0

#2 Użytkownik nie jest zalogowany   amie7 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 03-February 10
  • Data urodzenia:04-08-1977

Napisano 06 February 2010 - 11:31

Ja synka rodziłam mając 31 lat. Doo lekarza chodziłam prywatnie. Też mówił, że dobrze jest zrobić takie usg. Nie jest to konieczne ale zawsze lepiej wcześniej wiedzieć czy dzieciątko rozwija się dobrze. Wiele chorób można leczyć już w łonie matki, tak że dziecko rodzi się już zdrowe. Wydatek u mnie to było 130 zł ale potem byłam już spokojna że wszystko u mojego synka jest OK.
Jaś 12.11.2008 Kocham Cię synku :)

Dołączona grafika
0

#3 Użytkownik nie jest zalogowany   Monia Ikona

• Zadomowiona gaduła
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 288
  • Rejestracja 06-October 09

Napisano 06 February 2010 - 12:14

ja tez robiłam USG genetyczne. teraz to chyba standard. płaciłam 200 zł i spałam spokojnie. Radze słuchać lekarza :)
0

#4 Użytkownik nie jest zalogowany   dadunia Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 142
  • Rejestracja 06-February 10

Napisano 06 February 2010 - 13:56

oczywiście możesz się nie zgodzić na takie USG ale czy nie lepiej jakoś wysupłać te 200 zł i spać spokojnie wiedząc że z dzidziusiem jest wszystko ok?
Dołączona grafika
0

#5 Użytkownik nie jest zalogowany   anetta503 Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 133
  • Rejestracja 22-November 09
  • Data urodzenia:22-09-1983

Napisano 06 February 2010 - 17:20

mój maluch ma teraz 4 lata . jak byłam w ciąży to w ogóle nie słyszałam o czymś takim jak USG genetyczne. To chyba się pojawiło w ostatnich czasach. ale jak lekarz Ci zaleca to lepiej rób, moze to konieczność
0

#6 Gość_reputka_*

• Grupa Gość

Napisano 07 February 2010 - 09:53

ja rodzilam 5 lat temu i tez wtedy nie było takiego wynalazku. Ale teraz gdybym byla w ciąży to pewnie bym zrobila i cieszyła sie ze zdrowego dzidziusia :)
0

#7 Użytkownik nie jest zalogowany   stenceljustyna Ikona

• Forumowy noworodek
  • Pip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 1
  • Rejestracja 07-February 10

Napisano 07 February 2010 - 11:18

Gdy matka ma powyżej 30 lat to USG genetyczne jest praktycznie standardem. Warto zrobić i wiedzieć, że maleństwo poprawnie się rozwija.
Dołączona grafika
0

#8 Użytkownik nie jest zalogowany   Mamunia synunia Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 47
  • Rejestracja 03-August 09

Napisano 07 February 2010 - 11:28

powyżej 30? myslałam że 35 lat. wtedy zagrożenie chorobami genetycznymi mocno wzrasta
0

#9 Użytkownik nie jest zalogowany   andzia Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 11
  • Rejestracja 05-February 10

Napisano 07 February 2010 - 19:08

Niestety lekarze na każdym kroku próbują wyciągnąć jak najwięcej się da... bo wiadomo, że dla kobiety w ciąży najważniejsze jest dziecko. Mam 30 lat, pierwsze i jedyne dziecko rodziłam 9 lat temu i wtedy takich cudów nie było, teraz całe szczęście moja koleżanka jest ginekologiem i nie naciąga mnie na nic co jest niepotrzebne.
0

#10 Użytkownik nie jest zalogowany   Rosa Ikona

• Buduję zdania
  • PipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 187
  • Rejestracja 15-August 09

Napisano 07 February 2010 - 22:02

zgadzam sie z powyższą wypowiedzią . lekarze naciągają ile się da. jak ja byłam w ciąży to moja gin za każdym razem robiła mi usg. a nie protestowałam bo chciałam zobaczyć dzidziusia. a ona oczywiście dodatkowo kasowała mnie za to. a przecież usg to wystarczy zrobić kilka razy
0

#11 Gość_olaa_*

• Grupa Gość

Napisano 03 February 2011 - 22:03

wydaje mi sie ze to naciagactwo wynika troche z niewiedzy pacjetek...wiem ze lekarza sie słucha , bo przeciez wie lepiej ... ale skoro lekarz zapewnia ze wszystko rozwija sie ok , pacjetka sama decyduje czy chce dodatkowe usg... przeciez norma jest 3,4 w ciagu ciazy... po to sa Fora zeby kobieta sie upewniala ze lekarz ktory prowadzi jej ciaze , prowadzi ja normalnie i nic nie wybiega poza przyjete normy... tez jestem mloda mama( jeszcze w ciazy ) dopiero jestem na poczatku badan , i moja mama tez mi odradzala nawet standardowe badanie Usg bo przeciez tego kiedys nie bylo :/ no wlasnie kiedys nie bylo i kobiety zyly w niewiedzy , a dzieki temu badaniu dowiedzialam sie np. ze mam "podwojna macice" . Co wizyta moja pani gin. wszystko mi tlumaczy ,co mnie jeszcze czeka , ile badan , ile usg i w ktorym miesiacu.. ja sama pytam o kolejne usg chociaz mialam juz 2- fakt jest to fajne bo widzi sie malenstwo, ale po co narazac sie na koszta skoro to nie jest potrzebne. Teraz przede mna 1sze usg genetyczne - uwazam ze potrzebne, nawet jesli tego nie bylo kiedys . oczywiscie przed tym buszuje w necie zeby wszystko sie dowiedziec... moja mama oczywiscie znowu przeciwna...chyba chodzi jej o koszta zwiazane z tym... sa koszta , ale wiedza ze dzidzius caly zdrowy wynagradza wszystko... mam nadzieje ze i u mnie tak bedzie... pozdrawiam... i odrazu prosze wszystkie mamy-przyszle babcie , nie odradzajcie , ale wspierajcie i zachecajcie...bo czasy sie zmienily.
0

#12 Gość_Pola_*

• Grupa Gość

Napisano 13 February 2011 - 18:22

Lekarze są różni i różnie patrzą na pewne sprawy. Moim zdaniem lepiej więcej badań niż mniej. Ja też sama od siebie robiłam to USG.
0

#13 Gość_mag._*

• Grupa Gość

Napisano 16 February 2011 - 20:54

ja rowniez jestem w ciazy w 6 miesiacu i do tej pory mialam 2 takie usg...jeszcze jedno przede mna...nie wyobrazam sobie jak kobiety moga nie chciec tego badania...przeciez dzieki temu mozna wyleczyc np wczesnie rozpoznane wady serca u dziecka.Zdrowie dziecka powinno byc na 1szym miejscu a nie jakies glupie przekonania ze "lekarze naciagaj".nikt przeciez nie zmusza do badan tylko pozniej taka kobieta ktorej dziecko jest chore obwinia caly swiat...Ja polecam te badania bo cudownie jest widziec ta mala kruszynke na monitorze jak sie rusza i na zdjeciach :)
0

#14 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 16 February 2011 - 21:11

Wyświetl postUżytkownik Nikola dnia 06 February 2010 - 10:49 napisał

Jestem w drugiej ciąży. Pierwsze dziecko urodziłam całkowicie zdrowe, w rodzinie swojej ani męża nie ma żadnych chorób genetycznych. Mam 33 lata. Lekarz wysyła mnie na USG genetyczne. Mówi że wszystko jest dobrze, że on zaleca wszystkim pacjentkom tak dla bezpieczeństwa. co o tym sadzicie? Ja byłam lekko zaskoczona bo w w pierwszej ciąży inny lekarz mi takich badań nie zlecał , wiec obawiam się ze ten obecny gin chce mnie troche naciągnąć. szczerze mówiąc takie USG to dla mnie ogromny wydatek. Czy to badanie rzeczywiście teraz jest obligatoryjne?

Naciagnac? To dla twojego dziecka dobra. Ja mam 23 lata i jak znow bede w ciazy to bez zalecania zrobie takie badania, i nie tylko dlatego aby popatrzec na maluszka, tylko dlatego aby sprawdzic czy wszystko w porzadku. a jezeli nie chcesz to chyba nikt nie moze Cie zmusic .
Dołączona grafika
0

#15 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwoneczka1970 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 25
  • Rejestracja 08-April 11

Napisano 28 April 2011 - 11:15

Właśńie wróciłam wczoraj z takiego USG - badań prenatalnych - w zwiazku z moim wiekiem 41 l. zostałam na nie skierowana. Uważałam, że raczej nie są mi one potrzebne, bo i tak urodze to dzieciatko jakiekolwiek by nie było. Przekonał mnie aspekt ewentualnego leczenia dziecka już podczas zycia płodowego, gdyby zaszła taka potrzeba. Jestem szczęśliwa, że poszłam - aparatura profeska wiec i widoki niesłychane. Moje maleństwo rozwija się pięknie - wiem, ze ma prawidłową budowę mózgu, pęcherz (więc nereczki są i działają), widać juz nosek (raczej niewidoczny przy Downie), nóżki stópki, rączki i paluszki, ale najważniejsze, że serducho bije idealnie, przezierność karkowa 1,44mm (bardzo dobrze). Tyle info - ja miałam za darmo ale wiesz dziś zapłaciłabym te 230 zł. Warto! Ten spokój jest darem tak nam w ciąży potrzebnym!
Dołączona grafika
0

#16 Użytkownik nie jest zalogowany   bluee Ikona

• eMaluszkowy mistrz słowa
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 649
  • Rejestracja 19-March 10
  • Data urodzenia:26-03-1987

Napisano 28 April 2011 - 19:03

Wyświetl postUżytkownik Iwoneczka1970 dnia 28 April 2011 - 11:15 napisał

Właśńie wróciłam wczoraj z takiego USG - badań prenatalnych - w zwiazku z moim wiekiem 41 l. zostałam na nie skierowana. Uważałam, że raczej nie są mi one potrzebne, bo i tak urodze to dzieciatko jakiekolwiek by nie było. Przekonał mnie aspekt ewentualnego leczenia dziecka już podczas zycia płodowego, gdyby zaszła taka potrzeba. Jestem szczęśliwa, że poszłam - aparatura profeska wiec i widoki niesłychane. Moje maleństwo rozwija się pięknie - wiem, ze ma prawidłową budowę mózgu, pęcherz (więc nereczki są i działają), widać juz nosek (raczej niewidoczny przy Downie), nóżki stópki, rączki i paluszki, ale najważniejsze, że serducho bije idealnie, przezierność karkowa 1,44mm (bardzo dobrze). Tyle info - ja miałam za darmo ale wiesz dziś zapłaciłabym te 230 zł. Warto! Ten spokój jest darem tak nam w ciąży potrzebnym!

A wiesz czy bedzie chlopiec czy dziewczynka? Na tych badaniach juz wiadomo.
Dołączona grafika
0

#17 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwoneczka1970 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 25

Napisano 29 April 2011 - 08:50

Tak , na 80 % dziewczynka :D aczkolwiek większej pewności nabierzemy przy badaniu 20 tygodniu. :rolleyes:
Dołączona grafika
0

#18 Użytkownik nie jest zalogowany   moniaw23 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 12-May 11

Napisano 14 May 2011 - 17:37

Wyświetl postUżytkownik Iwoneczka1970 dnia 29 April 2011 - 08:50 napisał

Tak , na 80 % dziewczynka :D aczkolwiek większej pewności nabierzemy przy badaniu 20 tygodniu. :rolleyes:

gratuluje:)
0

#19 Użytkownik nie jest zalogowany   moniaw23 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 14
  • Rejestracja 12-May 11

Napisano 14 May 2011 - 17:38

:rolleyes: moj lekarz twierdzi, ze wszystko jest dobrze i nie wysyla mnie na usg genetyczne :lol:
0

#20 Użytkownik nie jest zalogowany   Iwoneczka1970 Ikona

• Pierwsze słowa
  • PipPip
  • Grupa Użytkownicy
  • Postów 25

Napisano 25 May 2011 - 20:22

Wyświetl postUżytkownik moniaw23 dnia 14 May 2011 - 17:38 napisał

:rolleyes: moj lekarz twierdzi, ze wszystko jest dobrze i nie wysyla mnie na usg genetyczne :lol:

Kochana ja czuję się na 18 lat ale licznik niemiłosiernie wskazuje 41 więc takie genetyczne bardzo mnie uspokoiło, aczkolwiek nic by nie zmieniło "gdyby coś było nie tak". Kocham to dzieciątko jak wariatka i uwielbiam czuć jej ruchy :)
Co słychać? jak się czujecie?
Pozdrowionka :*
Dołączona grafika
0

• (2 strony)
  • +
  • 1
  • 2